Forum o gołębiach pocztowych • Wyświetl temat - Sitaka ochronna na gołębnik

Sitaka ochronna na gołębnik

Budowa i wyposażenie gołębnika. Tutaj piszemy o zasadach budowy gołębnika, przekazujemy cenne porady takie jak np. jak zamontować, daszki, jakie gniazda użyć i jak zorganizować wylot z gołębnika, jednym słowem wszystko o gołębnikach.

Re: Sitaka ochronna na gołębnik

Postautor: fistaszek » 25 lutego 15, 13:50

Jasna sprawa. Dobra siatka po podstawa jest. Ja bym jednak nie ufał takim elektronicznym odstraszaczom, które często są drogie, a nie przynoszą efektu.
fistaszek

Postautor: Billy80 » 25 lutego 15, 14:21

Mój znajomy miał odstraszacz ultradźwiękowy, ale on akurat nie ma hodowli tylko chciał się pozbyć gołębi:) z tego co pamiętam wydał na to 150 zł, ale sprawdził mu się w każdym razie, zależy pewnie wszystko od tego jaki sprzęt:)
Billy80

Postautor: kroko45 » 27 lutego 15, 09:17

ja bazuje własnie w tym momencie na siatce metalowej, z oczkiem 1,6 cm i jestem zadowolony, że takie rozwiązanie wybrałem:)
kroko45

Postautor: pawelek_pan » 28 lutego 15, 14:38

To co nowoczesne nie zawsze jest dobre. Dobra siatka i zabudowa gołębnika na pewno zapewni komfort. Tylko ważne, aby wybierać siatki o stosunkowo małym oczku, wtedy się nie prześlizgnie np. szczur.
pawelek_pan

Postautor: Paula87 » 2 marca 15, 14:32

ja bym się nie pokusiła o pastucha, nie jest to ekonomiczne według mnie, a poza tym w przypadku szczurów taki pastuch to nie wiem czy Ci się sprawdza? bo i tak pewnie masz siatkę założoną? ja mam oczko 13 x 13 i nic się nie przedostaje
Paula87

Postautor: Billy80 » 3 marca 15, 12:25

ja mieszkam przy lesie, więc zdarzają się odwiedzony np. lisów, u mnie pastcuh się sprawdza, ale fakt siatkę też mam...mam trzy linie pociągnięte, więc nie ma jak się przecisnąć ani pod ani nad
Billy80

Postautor: golebiara001 » 20 lutego 17, 15:55

Najlepiej to ogrodzić cały gołębnik, czyli góre i boki, na boki ja mam siatke zieloną powlekaną, oczko 2,5 cm a na górę polietylenową i naciągniętą też oczko 2,5 cm i nie ma szans żeby jakiś lis czy szczur się przecisły... ta siatke na bokach najlepiej podlać fundamentem zbrojonym żeby lis się nie podkopał
golebiara001

Postautor: marcinnor » 21 lutego 17, 12:49

Zawsze możesz ustawić żywołapkę obok gołębnika. Mając większą żywołapkę na lisy bez problemu złapiesz też np. szczury.
marcinnor

Postautor: golebiara001 » 22 lutego 17, 11:39

Też dobra alternatywa, ale jak sie nie zlapie i wejdzie z drugiej strony lub obok??
TO juz bedzie problem...
golebiara001

Postautor: Billy80 » 27 lutego 17, 09:00

Dokładnie, wyczuwając świeże mięso szczury, lisy czy inne niekoniecznie muszą połasić się na to co włożysz do pułapki...
Billy80

Postautor: golebiara001 » 27 lutego 17, 13:20

A stosował ktoś może coś z odstraszaczy ultradźwiękowych? Jakie macie opinie na temat takich urządzeń? Na pewno byłby to mniejszy koszt od ogrodzenia elektrycznego (pastucha), jednak to 500 zł dla nowicjuszy to spory wydatek...
golebiara001

Postautor: Billy80 » 6 marca 17, 10:26

Wiem, że takie odstraszacze stosują głownie luzie, żeby im ptaki nie podlatywały, nie wiem jakby się coś takiego sprawdziło w stosunku do kun, lisów czy kotów...żaden ze znajomych hodowców, których znam nie stosuje tego typu odstraszaczy do ochrony gołębnika...każdy raczej stawia na dobre siatki
Billy80

Postautor: golebiara001 » 7 marca 17, 13:05

Zgadza się dobra siatka to podstawa ;) do tego jakaś podmurówka i fundament z betonu zbrojonego i zabezpieczenie 100 % ta na górę polietylenowa siatka też musi mieć drobne oczka, żeby nic nie wlazło, jakoś 2,5 cm byłoby odpowiednie
golebiara001

Postautor: kaaarinka » 30 lipca 18, 09:51

Grunt to właśnie porządna konstrukcja. Nie posadowienie kilku krokiew na gruncie. Co do tych siatek to właśnie nie dawałabym metalowych (korodują) i nie przyjemnie wyglądają, tylko dałabym nowoczesne siatki z polietylenu o odpowiednim oczku. Takie siatki są elastyczne, więc ptaki nie zrobią sobie krzywdy, dwa nie można ich tak łatwo przegryźć. Firma Symar takie produkuje, prosto ich odszukać w sieci.
kaaarinka

Poprzednia

Wróć do Gołębnik i wyposażenie hodowli