Z czego wykonać gołębnik?

Budowa i wyposażenie gołębnika. Tutaj piszemy o zasadach budowy gołębnika, przekazujemy cenne porady takie jak np. jak zamontować, daszki, jakie gniazda użyć i jak zorganizować wylot z gołębnika, jednym słowem wszystko o gołębnikach.

Z czego wykonać gołębnik?

Postautor: garzew2 » 9 maja 13, 15:14

Witam. Chciałbym się poradzić z czego najlepiej jest wykonać nowy gołębnik? Czy można go wykonać np. z płyt z tworzywa czy może najlepsze jest jednak drewno? Co się najlepiej sprawdza jeśli chodzi o zapewnienie najlepszych warunków do hodowli gołębi?
garzew2

Re: Z czego wykonać gołębnik?

Postautor: Paula87 » 13 maja 13, 14:18

u nas to w głównej mierze płyta wiórowa oraz drewno, w sumie przy budowie nowego to najlpeiej wiesz co ci sie sprawdziło a co nie i jak bys chciał rozwiązac pewne elementy. W sumie ilu hodowcow tyle rozwiazan i pomyłów
A tworzywo gdzie chciałbys dac?
Paula87

Postautor: garzew2 » 13 maja 13, 22:34

Tzn. mam taki pomysł aby wykorzystać płytę obornicką, do postawienia ścian woliery - zostało mi jej trochę po remoncie obory. Tylko nie jestem pewien czy takie rozwiązanie będzie na pewno bezpieczne dla zdrowia gołębi?
garzew2

Postautor: pawelwodzu » 19 maja 13, 08:51

drzewo , drzewo i jeszcze raz drzewo, może byc w postaci płyt, wtedy gołebnik ''oddycha'' jest ruch powietrza i jest mniej wilgoci, przy golebnikach betonowych/murowanych bedziemy musieli zrobic skuteczna i sprawna wentylacje
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: kaaarinka » 17 grudnia 14, 18:03

No co do materiałów to się zgadzam generalnie. A powiedzcie mi, ile generalnie może trwać zrobienie takiego gołębnika?
kaaarinka

Postautor: Kiwi » 18 grudnia 14, 09:23

to zależy z czego będziesz budować ile czasu masz na to..
ja pracuje zawodowo, pomagało mi dwóch kumpli w wolnym czasie to tak z dobry miesiąc to trwało,idelanie ci nie powiem bo to było z 3 lata temu, mój jest z płyt wiórowych, na górę blacha, taki trapez, wymiar 2 x 5, podzielony na dwie części
Kiwi

Postautor: kaaarinka » 21 grudnia 14, 20:40

No ja doskonalę rozumiem, że to prosta sprawa nie jest. Z resztą - nawet postawienie szopy na narzędzia, czy jakiegoś małego budynku gospodarczego po prostu czasu wymaga. Co do czasu - brakuje go i raczej będę musiała poprosić kogoś, albo mąż będzie się z kimś tym zajmował.
kaaarinka

Postautor: Kiwi » 22 grudnia 14, 08:54

Jeśli dysponujecie pewną kwotą, a za to znów brakiem czasu to zawsze można zamówić taki gołębnik, w internecie bardzo wiele firm się ogłasza w tym względzie:)
Kiwi

Postautor: kaaarinka » 26 grudnia 14, 21:32

Racja. Wiele osób jest zatem chyba nie tylko pasjonatami hodowli, ale również gołębiego budownictwa :)
kaaarinka

Postautor: pawelek_pan » 29 grudnia 14, 09:42

Dokładnie tak. Drewno to w sumie najlepszy materiał budowlany jeśli chodzi o takie konstrukcje. Trzeba pamiętać o podstawowych zasadach, jak naturalne oświetlenie czy wentylacja i miejsce do karmienia. Kolejna sprawa to zabezpieczenie, chodzi mi o siatkę. Ja o ile pamiętam kupowałem w symarze. Taka siatka hodolwna jest bezpieczna dla gołębi.
pawelek_pan

Postautor: kaaarinka » 30 grudnia 14, 21:55

To prawda. My rozmawiamy o siatkach i materiałach - co nam wygodnie jest robić. Ale trzeba sobie zdać sprawę, że to wszystko, np. siatki - muszą być też komfortowe dla ptaków.
kaaarinka

Postautor: pawelek_pan » 31 grudnia 14, 17:38

No tak, komfort to podstawa, ale również zwracałem uwagę na cenę, jakość i montaż. Z resztą, wszystkie materiały jak się kupuje, to trzeba sprawdzać. W końcu to spora inwestycja.
pawelek_pan

Postautor: Kiwi » 2 stycznia 15, 11:47

Ja zauważyłem, że np. często teraz używa się zamiast siatek typowo zgrzewanych, siatki z takim oczkiem sześciokątnym. Teraz byłem u kumpla i miał ocynkowaną właśnie z takim oczkiem, ogólnie jak z nim rozmawiałem, to kwotowo takie siatki źle nie wychodzą
Kiwi

Postautor: gregor588 » 20 grudnia 18, 13:43

siatki z oczkiem sześciokątnym są sporo tańsze, a sprawdzają się bardzo dobrze,
robiłem z nich wolierę dla kur i gołębi
gregor588

Postautor: MartinBic » 4 maja 19, 17:32

Musisz miec do tego odpowiednie narzedzia np odpowiednia spawarke - zobacz sobie po prostu tutaj jak to wyglada :) Spawarki - Ideal na Ceneo.pl
MartinBic

Wróć do Gołębnik i wyposażenie hodowli