szczur w gołębniku

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

szczur w gołębniku

Postautor: Zbyszko78 » 17 czerwca 13, 11:00

Koledzy potrzebuje porady! Do mojego gołębnika dobiera się szczur - najprawdopodobniej. Wczoraj znalazłem młodego na podłodze miał odgryzioną głowę...jak szybko wytępić tego szkodnika?
Zbyszko78

Re: szczur w gołębniku

Postautor: Kiwi » 17 czerwca 13, 11:11

Ja nie stosuje trutek tylko pułapki zatrzaskowe porozstawiane w róznych miejscach co prawda problem ze szczurami rzadko się zdarza u mnie bo mam dosc dobrze zabezpieczony gołebnik
Kiwi

Postautor: pawelwodzu » 17 czerwca 13, 22:02

przede wszystkim trzeba uszczelnic golebnik, bo jak nie szczur, to łasica, kuna lub tchórz... u mnie kiedys nadrzerły młodego myszy!!
na szczura najlepsza jest chyba trutka, ale pamietaj żebyś wszystko robil w rekawiczkach, to sa bardzo madre zwierzeta
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: sputnik » 19 czerwca 13, 08:26

Trutka najlepiej tylko zastaw ją oczywiście tak żeby gołąb nie miał do niej dostępu Są takie pojemnika na trutkę dla szczurów 8-)
sputnik

Postautor: Paula87 » 19 czerwca 13, 10:06

trutki. mialam pulapki zatrzaskowe ale szczur faktycznie czasem wyjadal wabik i sie nie lapal, ewentualnie jakies myszy sie wychwyciło
Paula87

Postautor: Kiwi » 20 czerwca 13, 08:57

dlatego warto zabezpieczyc gołebnik dobrze, bo pułapki czy trutki ok. ale jak bedzie jeden szczur to niedługo moze ich byc wiecej
Kiwi

Postautor: garzew2 » 25 czerwca 13, 07:53

Ze szczurami to jest ciężka sprawa, niestety są bardzo inteligentne i sprytne i ciężko jest je wyplenić jeżeli się gdzieś zadomowią. Jedyny sposób to pułapki żywołowne na szczury. Ja jeszcze dodaję trutkę do przynęty, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo pozbycia się gryzonia.
garzew2

Postautor: Wichrowy » 14 maja 15, 10:48

No szczury to mądre gryzonie. Ale klasyczna pułapka na szczury lub żywołapka powinna zdać egzamin. U mnie w gołębniku pomogła. Wytępiłem to dziadostwo raz na zawsze :)
agapulapki.pl/pulapki-na-szczury
Wichrowy

Postautor: Billy80 » 15 maja 15, 09:22

Ja kiedyś jak była w pobliżu plaga miałem po prostu wystawione karmniki z trutką żeby mi się gołębie przypadkiem na to nie nacięły
Billy80

Postautor: Edmund » 19 sierpnia 15, 12:31

Ja ostatnio miałem problem z myszami, okazało się, że samica założyła gniazdo w otworze pod podłogą. Wrzuciłem tam trutki wysuszające ale z myszą to trochę lepsza sprawa, bo szczur to gołębie może zaatakować...
Edmund

Postautor: Kiwi » 30 września 15, 09:02

ja ostatnio kupiłem fajną pułapkę na myszy do sprawdzenia, z taką zapadką do łapania większej ilości, tak dla alternatywy do trutek. Postawiłem ją i po kilku dniach miałem 11 myszy w środku. Na szczury jest za mała, ale na myszy super ;ha
Kiwi

Postautor: Edmund » 7 października 15, 14:29

brzmi ciekawie, a jak wygląda taka pułapka na myszy? nie spotkałem się z czymś innym jak zatrzaskowe:)
Edmund

Postautor: Kiwi » 9 października 15, 13:43

Ja mam pułapkę na myszy coś w podobie do tej:
Obrazek
W środku tych dwóch wejść jest taka zapadka, jak mysza wejdzie to pod wpływem jej ciężaru ona opada, ale jak już wejdzie do środka to nie wyjdzie, trudno mi to opisać tak dokładnie:)
Kiwi

Postautor: marcinnor » 13 października 17, 07:43

Kiwi pisze:Ja mam pułapkę na myszy coś w podobie do tej:
Obrazek
W środku tych dwóch wejść jest taka zapadka, jak mysza wejdzie to pod wpływem jej ciężaru ona opada, ale jak już wejdzie do środka to nie wyjdzie, trudno mi to opisać tak dokładnie:)

Mam w tym roku duży problem z myszami. Widzę, że w tej pułapce może złapać się spokojnie kilka myszy, ale jestem ciekaw jak ma się to w praktyce. Miał ktoś z was taką pułapkę bo jestem ciekawy jak wygląda to ze skutecznością ??
marcinnor

Postautor: golebiara001 » 19 października 17, 12:46

Stosuję ją już trzeci sezon i mogę polecić :) co prawda w domu więc jakaś chamra myszy mi nie wchodzi, ale zdarzyło mi się raz jak przy wejściu od domu miałam w środku 3 myszki :)
golebiara001

Następna

Wróć do Między nami hodowcami