Różowy sprej pod skrzydła!!!

Wszystko o hodowli gołębi pocztowych i hodowli gołębi innych ras. Tutaj poruszamy wszystkie tematy związane typowo z hodowlą gołębi. Masz problem lub sugestie odnośnie zabiegów hodowlanych pisz w tym dziale.

Ile z was stosuje ten sprej??

Tak stosuje...
2
9%
Nie stosuje...
21
91%

Liczba głosów : 23

Różowy sprej pod skrzydła!!!

Postautor: Pawel0397 » 24 czerwca 10, 12:46

Cześć... Koledzy już każdy z nas zapewne widział wymalowanego gołębie na różowo lub tez na niebieski,ma to służyć do zmylenia jastrzębia podczas ataku.
Ja już to stosuje od 1,5r i powiem wam że ataki są czasami nie skuteczne, Jastrzębie gubią się podczas ataku można powiedzieć tak jak by czegoś się napił (%%) !!!!
Ale sugestie na temat tej farby/spreju są różnorakie,nie którzy mówią że to wyrzucanie pieniędzy w błoto,a co niektórzy mówią że sprej szkodzi gołębią podczas pierzenia skrzydeł,lub też co niektórzy mówią że łapacz wybierze tego wymalowanego niż tego nie wymalowanego (atrakcyjniejszy) ;ha
Ale powracając do tematu interesuje mnie jedna ważna rzecz czy rzeczywiste ten sprej szkodzi???
No ja spryskuje gołębie tylko podczas lotów zazwyczaj po 2 locie konkursowym i tylko raz w roku,wiec znów nie jest to duża dawka,bo co niektórzy spryskują przez cały rok czyli 5-6 razy na rok!!
Awatar użytkownika
Pawel0397

Postautor: pawelwodzu » 24 czerwca 10, 14:57

ja osobiscie nie stosuje, moze kiedys zaczne. wiem ze przy koszowaniu hodowcy czesto zostaja wysmiani gdy przyniosa wymalowane golebie.
a co do pierzenia to moim zdaniem nie robi to wiekszego znaczenia. byc moze piora staja sie słabsze. moze to tak samo działa jak farba do włosow??
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: michal_069 » 24 czerwca 10, 21:38

Witajcie ja z sasiadem stosujemy sprej tylko w czasie lotow zeby mozna bylo zobaczyc na niebie ze leca nasze golebie xd
michal_069

Postautor: Kamil0208 » 27 czerwca 10, 21:29

Nom jak tu któryś z kolegów napisał że jak ktoś przyniesie takie wymalowane gołębie na koszowanie to zostają wyśmiani . Nie którzy malują i mówią że działa a nie którzy malują i mówią że nie potrzebnie malowali i szkoda pięniędzy . Tak łukasz według mnie to troche szpeci gołębie . Masz takiego pięknego nakrapianego samczyka i na nim takie różowe bazgroły . Jeżeli komuś działa ten sprey to on będzie do czasu aż jastrząb się przyzwyczai .
Awatar użytkownika
Kamil0208

Postautor: xKamilx » 28 czerwca 10, 07:21

Ja też nie maluję bo to jak dla mnie nie ma sensu ... Co ma złapać to złapie.
xKamilx

Postautor: Fanatyk » 28 czerwca 10, 19:38

Lukasz5096, Ty przecież nie maluje się całego stada Tylko parę wybranych sztuk w stadzie i wtedy pono Jastrząb nie atakuje takiego stada bo ten spray się mieni i odbija światło i to odstrasza to Jastrzebia !
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 10, 07:15 przez Fanatyk, łącznie zmieniany 1 raz
Fanatyk

Postautor: Kamil0208 » 28 czerwca 10, 21:53

Też widziałem że wszystkie młodziaki były pomalowane .
Fanatyk pisze:astrząb nie atakuje takiego stada bo ten spray się mieni i odbija światło

Ale przecież malują gołębie pod skrzydłami to jak jastrząb leci i łapie gołębie to leci pod nim czy jak . Tego nie rozumiem .
Awatar użytkownika
Kamil0208

Postautor: Pawel0397 » 29 czerwca 10, 13:26

Tak tak jak napisał Łukasz farbuje się całe stada a nie pojedyncze sztuki,ponieważ podczas lotów nie wiadomo co może się przydarzyć ;oh
A co do wypowiedzi,pytania MAG MAGIK I to jak zaobserwowałeś podczas ataku jak gołąb potrafi wykiwać jastrzębia nawet jak leci od góry to zazwyczaj znajduje się na dole ;look
a różowy myli jastrzębia i odpuszcza zazwyczaj...
Awatar użytkownika
Pawel0397

Postautor: Kiz0313 » 30 czerwca 10, 08:58

Tym sprejem maluje się wszystkie gołębie, a gdy jastrząb atakuje jak wiadomo wybiera jednego i za nim goni i jastrzab i gołąb w powietrzu biją różne pozy i fikołki, aby złapać i uciec, i wtedy sprej działa podczas tych fikołków bo jastrzebiowi się męci w łbie i zostawia ptaka.

A ten sprej napewno jest coś tam szkodliwy jak dla ptaka i piór, a tak wogóle nie ma nic nie szkodliwego w tych czasach.
Ostatnio zmieniony 30 czerwca 10, 08:59 przez Kiz0313, łącznie zmieniany 1 raz
Kiz0313

Postautor: Fanatyk » 30 czerwca 10, 09:13

z tego co ja słyszałem to maluje się parę sztuk w stadzie o jak one latają to w tym cały sekret tego różowego dziadostwa ze ono się mieni światło się odbija i to właśnie zniechęca jastrzębia do atakowania tego stada gołębi iż wydaje mu się to trefne i jakieś inne a gołębie nie lataj raczej zima każdy w swoja stronę tylko raczej zbite w jedna (kupe0 stado
Fanatyk

Postautor: Pawel0397 » 30 czerwca 10, 14:59

Oj fanatyk uparty przy swojej wersji ;oh !!! Ale sprej zazwyczaj jest stosowany podczas lotów jak i jesienią gdyż oczywiście ktoś puszcza na obloty ja nie czynie tego wiec nie maluje jesienią!!!!
No może jest racja że malują kilka pojedynczych sztuk w swoich stadach ale chyba osoby które nie lotują lub lotuja na własną rękę (amatorsko)...
Ale dobrze wiemy jak puszczasz na loty to nie będą Ci wracać całym stadem lecz pojedynczo lub mała grupą,dla tego maluje się całe stada bo tak jak wcześniej pisałem nie wiadomo co może sie przytrafić gołębiowi podczas lotów!!!
U nas w oddziale dużo osób maluje i jeszcze nie widziałem żeby malowali pojedyncze sztuki,może ty widziałeś ale zapewne jest lojalne wytłumaczenie tego co widziałeś np: zabrakło spreju i tylko wymalował parę sztuk!!! ;dd
Lub też zostało mu troszkę spreju z poprzedniego sezonu i stwierdził że nic nie może się zmarnować ;dd
A co do wypowiedzi Kiza 8-) to powiem tyle że niektórzy mówią ze szkodzi a niektórzy mówią że nie!!!
Ale myślę że sprej szkodzi tylko i wyłącznie w tedy kiedy malujemy przez cały rok i jest to duża dawka która może zaszkodzić piórom!!!

DL
Awatar użytkownika
Pawel0397

Postautor: kamill03 » 21 sierpnia 10, 11:55

Moje wnioski po uzyciu takiego spreju:
-kasa "wyrzucona w bloto"
-jastrzab i tak w koncu zlapal pomalowanego
-takie golebie niezaciekawie wygladaly
-inni hodowcy smiali sie ze mnie i z moich "kolorowych"
kamill03

Postautor: Pawel0397 » 21 sierpnia 10, 14:07

hehe to żeś nam wywnioskował ;haha ...!! A co Ty myślałeś że sprej wykluczy ataki w 100% heh on ma na celu zminimalizowanie ataków na twoje stado !! Nigdy nic nie zapewni nam że skończą się ataki na twoje gołębie w 100% możemy tylko w jakiś kol wiek sposób wykluczać te ataki
Nie zaciekawię heh bo jak żeś je wymalował całe na różowo to sie teraz dziw,zapewne sam sobie je malowałeś a do tego sa 2 osoby a nie jedna !!!
Heh wiesz twoje gołębie twój biznes nieważne że ktoś się śmieje,każdy musi potrafić żartować ale z umiarem !!!
Awatar użytkownika
Pawel0397

Postautor: kamill03 » 21 sierpnia 10, 18:14

Nie malowalem calych golebi tylko jak nazwa wskazuje POD SKRZYDLAMI. Malowalem sam i sobie jakos poradzilem. Ale nigdy wiecej tego nie zrobie. Bo chce zeby golab wygladal jak golab. Chyba ze wolisz kiedy wyglada jak latawiec. I cos dziwnego piszesz w pierwszym poscie,ze po uzyciu tej farby wiekszasc atakow jest nieskuteczna. I z twojej wypowiedzi wnioskuje ze przed uzyciem spreju wszystkie ataki konczyly sie utrata golebia(nie wiem sam co ty masz za golebie), ale to juz twoj problem. U mnie od okolo 1,5 tygodnia jastrzab atakuje prawie codzien, czest kilka razy w ciagu dnia. I przez ten czas zabral mi tylko jednego mlodego, dodam tez ze byl pozny. Nie tylko u mnie ale i u sasiadow ktorzy tez nie maluja w wiekszosci atakow gora jest golab. Lecz kiedys nadchodzi czas ze golab nie da rady. Trzeba sie z tym pogodzic, tak to juz jest. Nie ma hodowli w ktorej nie ma strat. Pozdro
kamill03

Postautor: Pawel0397 » 23 sierpnia 10, 12:39

Heh Kamil chyba nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi,każdy z nas wie że ataki będą i czasami może nem się trafić przysłowiowy pech,lecz teraz na rynku jest dużo specyfików które w pewnym procencie obniżają orientacje ataki jastrzębia,tym trafnym jest właśnie sprej dostępny w dwóch kolorach różowy,niebieski ja oczywiście stosuje ten różowy,nie raz już widziałem ataki jastrzębia na moje gołębie i tak jak wcześniej napisałem jastrząb zachowuje się jak pijany i szybko traci orientacje i odpuszcza,i tak zawsze jest w 98% gołębie tz wygrywają ataki są nieskuteczne owszem załap mi 2szt w sezonie lecz gdy nie malowałem to strata było 3 krotna wiec możesz sugerować że twoja teoria jest trafna tylko u Ciebie.
Zacznij malować w 2 osoby bo w jedna możesz sobie pomalować płot a nie gołębia,heh już sobie wyobrażam jak to wygląda,już nieraz widziałem amatorskie spryskane gołębie ups troszkę mi się wymknęło ;happy ;happy u mnie jak malujemy we 2 osoby to nawet nie widać że ptak był malowany pod skrzydłami, a potem się dziś człowieku czemu się śmieją ? ;happy ;happy
Awatar użytkownika
Pawel0397

Następna

Wróć do Hodowla gołębi