Program do pisania rodowodów, darmowy.

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

Program do pisania rodowodów, darmowy.

Postautor: Dziamek18 » 27 stycznia 15, 19:49

Witam, szukam programy do piasania rodowodów, dobrze gdyby był darmowy. Chcialbym napisac kilka rodowodów swoich gołąbków i nie wiem jak to zrobic.

pomóżcie !

pozdrawiam Tomek
Dziamek18

Re: Program do pisania rodowodów, darmowy.

Postautor: Kiwi » 28 stycznia 15, 09:10

ja ogólnie prowadzę sobie swoją ewidencję w wordzie po prostu, ogólnie jest taki program Hodowca, możesz sobie wersję demo ściągąć na wzór
Kiwi

Postautor: Billy80 » 29 stycznia 15, 09:51

Jestem tego samego zdania, że samemu spokojnie możesz taki rodowód zrobić, jest to praktyczne bo potem wiesz czy gołąb był z krzyżówki na przykład i wiesz potem jak go parować, też chyba muszę zacząć tworzyć takie rodowody, a trochę się w tych programach graficznych obracam to może coś fajnego stworzę
Billy80

Postautor: Dziamek18 » 30 stycznia 15, 09:15

Czyli zacząć samemu je pisać w Wordzie? Czy może w Power Paint coś pokombinować?
Dziamek18

Postautor: Billy80 » 30 stycznia 15, 09:34

Wiesz co point może ci obrazy trochę jakościowo zniekształcić, ja wolę jeśli do grafiki to photoshopa używać, ale w wordzie też spokojnie dasz radę
Billy80

PigeonPlanner

Postautor: pawelan » 4 stycznia 17, 23:45

Wątek już wprawdzie stary, ale ponieważ sam trafiłem tu szukając podsyłam swoje znalezisko dla potomnych.
Program Pigeon Planner jest darmowy i ma otwarty kod, do pobrania ze strony pigeonplanner.com.
Służy nie tylko do wydruku rodowodów, ale do całościowego prowadzenia hodowli łącznie z planowaniem rozpłodu, wynikami lotów, itp. Jest prosty w obsłudze i przetłumaczony na język polski, jedynie domyślne jednostki trzeba przestawić z jardów na metry albo kilometry.
pawelan

Postautor: Edmund » 10 stycznia 17, 11:58

Bardzo fajna sprawa, muszę powiedzieć synowi by mi to zainstalował i pokazał co i jak :)
Edmund

Wróć do Między nami hodowcami