Braki w upierzeniu

Zdrowie, profilaktyka i leczenie gołębi. Wszystkie rozmowy na temat chorób gołębi. Informacje na temat profilaktyki i szczepień gołębi. Wątki o zatruciach, pasożytach i wszystkim co związane ze zdrowiem gołębi pocztowych, gołębi ozdobnych i innych ras.

Braki w upierzeniu

Postautor: fireblade900 » 16 sierpnia 16, 22:42

Witam dzis wieczorem znalazłem młodego białego gołebia z tego co ogladalem zdjecia na necie wydaje mi sie ze to pawik bo ma pióra na nogach i dosc spory dziub, krótki ale szeroki ogon (nie znam sie na golebiach). Młody nie umiał latac wiec przygarnalem go do domu zeby nie zjadl go jakis kot dalem na balkon. Problem polega na tym ze golab ma dosc spore braki upierzenia pod skrzydłami ogladalem go ale nie zauwazylem tam zadnych robakow na jednej nodze sporo pior z malymi brakami na drugie sa moze z 2 piorka. ogolny wyglad golebia z zewnatrz wizualnie wyglada ok na głowie pod swiatło widac zolte sterczace nitki wystajace spod bialych pior tak jakby niewyrosniete piorka wydaje mi sie ze jest chory zrobil juz jedna kupe i jest to praktycznie sama woda z zolta mazia po srodku. Mam pytanie czy moze wiecie co mu dolega nie wiem co zrobic czy jest sens isc z nim do weterynarza czy porostu wypuscic niech zajmie sie nim natura nie chce zarazic jakas choroba swojej rodziny a golebia mi szkoda bo naprawde jest bardzo ladny aha zapomnialem napisac ze jego piora nie wygladaja tak gładko jak u innych gołebi tylko wydaja sie delikatnie nastroszone. Prosze o szybka odpowiedz bo nie chce go trzymac jesli ma mi zaraz zdechanac na balkonie i nie ma dla niego ratunku.Pozdtrawiam
fireblade900

Re: Braki w upierzeniu

Postautor: Billy80 » 18 sierpnia 16, 13:45

Ciężko mi określić co może mu być, lepiej żebyś zaniósł go do weterynarza i niech tam określą co mu może być, bo przyczyn może być wiele...
Billy80

Postautor: gregor588 » 20 grudnia 18, 14:01

problemy z upierzeniem mogą być efektem pewnych niedoborów, dlatego warto podawać dodatkowe suplementy, szczególnie zimą, ze swojej strony mogę polecić witaminy dla gołębi aminocarnifarm
gregor588

Postautor: thomek » 28 marca 19, 01:46

Jak gołębie się przegrzewają tak jest np. był w gnieździe w bardzo gorącym miejscu i wyskoczył y się ratować. Doszło do potomstwa wsobnego. Jak gołąb jest młody i będzie dobrze odżywiany, może nawet osobno przez jakiś czas to po zpierzeniu się przed zimą odrosną mu pióra. U mnie tak było.
thomek

Wróć do Zdrowie i choroby gołębi