oświetlenie w gołębniku

Budowa i wyposażenie gołębnika. Tutaj piszemy o zasadach budowy gołębnika, przekazujemy cenne porady takie jak np. jak zamontować, daszki, jakie gniazda użyć i jak zorganizować wylot z gołębnika, jednym słowem wszystko o gołębnikach.

Re: oświetlenie w gołębniku

Postautor: Billy80 » 5 kwietnia 17, 10:14

Ja się zastanawiałem nad czymś takim, żeby założyć u siebie. Golebiara to na ten moment masz manualny sterownik tak? Jaką masz moc żarówek? i barwę?
Billy80

Postautor: Edmund » 5 kwietnia 17, 11:24

Hoduje gołębie długo, najpierw miałem pocztowe, teraz mam ozdobne. Jakoś zawsze polegałem na naturalnym świetle, nie wiem czy taki system sterowania oświetleniem (przynajmniej w gołębniku) ma sens. Tak myślę, że jakbym miał chodzić co chwilę i np. przy rozwiązaniu ręcznym i przyciemniać to chyba na dłuższą metę bym zrezygnował. Przy automatycznym sterowaniu to ma jakiś sens, ale znów pewnie kwoty są wyższe i ie wiem czy to nie jest zbędny wydatek. Ale oczywiście "wolność Tomku w swoim domku"
Edmund

Postautor: Billy80 » 14 kwietnia 17, 09:02

Edmund może to faktycznie jakaś fanaberia z mojej strony, ale jakoś lubię udoskonalać gołębnik, tak żeby cieszyło oko moje i żeby gołębiom było jak najlepiej :) Także ciągle inwestuje w jakieś nowe wyposażenie :)
Billy80

Postautor: Edmund » 14 kwietnia 17, 11:25

No dlatego pisałem, że każdy w swoim gołębniku ma prawo robić jak mu się podoba, a jeśli to niesie przy okazji korzyści w wynikach to czemu nie? :) Ja jestem trochę starej daty, wcześniej nie było tylu "sprzętów", a teraz już tylko ozdobnymi się zajmuje z zamiłowania, wiec nie potrzebne mi jakieś nowości :)
Edmund

Postautor: Billy80 » 19 kwietnia 17, 12:19

Wiadomo, nie wszystko z nowości musi się sprawdzić, ale udogodnienia zawsze są fajne, a teraz wybór produktów jest też duży, jest z czego wybierać, a nie zawsze dobre produkty muszą być drogie
Billy80

Postautor: golebiara001 » 22 kwietnia 17, 10:30

Dla mojego małego gołębnika nie mam tak aż zautomatyzowanego oświetlenia, mam żarówki led w oprawie, i do tego taki manualny regulator (ściemniacz) i to jak na razie mi wystarcza w zupełności :) Takie automatyczne zabawki to już są nie małe koszty...
golebiara001

Postautor: Billy80 » 25 kwietnia 17, 10:16

A ile dałaś za taki manulany ściemniacz? Jak często musisz zmieniasz natężenie światła w gołębniku na dobę?
Billy80

Postautor: golebiara001 » 25 kwietnia 17, 13:28

NIecałe 170 zł bez obudowy, obudowe sam sobie dorobiłem :D Na noc pozostawiam lekko zapalone tlące się światło
golebiara001

Postautor: Billy80 » 5 maja 17, 08:29

To bardzo tanio dałas, ja widziałem takie manualne za ok. 300 zł. Jakiej firmy kupilas ten regulator?
Billy80

Postautor: Kiwi » 31 maja 17, 09:41

Wtrącając się do waszej rozmowy zobacz sobie taki regulator: https://www.fermo.pl/produkt-3664-manua ... udowy.html, mi wydaje się, ze coś takiego mógłbyś zainstalować w gołębniku
Kiwi

Postautor: marcinnor » 1 września 17, 10:25

Kiwi pisze:Wtrącając się do waszej rozmowy zobacz sobie taki regulator: https://www.fermo.pl/produkt-3664-manua ... udowy.html, mi wydaje się, ze coś takiego mógłbyś zainstalować w gołębniku

Dobry regulator - nie ma co przepłacać
marcinnor

Postautor: golebiara001 » 4 września 17, 13:54

Żeby gasły same to bardzo proste - czasowy wyłącznik. Wystarczy włożyć go do gniazdka i ustawić żądany czas po jakim ma odłączyć dopływ prądu. Można je zakupić w każdym markecie.
Jeśli chodzi o ściemniacz to już nie jest takie proste - trzeba mieć już żarówki ściemnialne, gdzieś już nawet proponowałam ściemniacz, który sama mam założony u siebie w gołębniku :)

https://www.fermo.pl/produkt-3663-manua ... -230v.html
golebiara001

Postautor: marcinnor » 13 października 17, 07:52

golebiara001 pisze:Dla mojego małego gołębnika nie mam tak aż zautomatyzowanego oświetlenia, mam żarówki led w oprawie, i do tego taki manualny regulator (ściemniacz) i to jak na razie mi wystarcza w zupełności :) Takie automatyczne zabawki to już są nie małe koszty...

Możesz napisać mi jak u Ciebie wygląda żywotność ledów ? Aktualnie mam u siebie normalne żarówki z regulatorem do ściemniania i pomyślałem aby przejść na ledy - zawsze jakaś oszczędność. Tylko jestem ciekaw, czy ledy w połączeniu ze ściemniaczem nie tracą na żywotności
marcinnor

Postautor: golebiara001 » 11 grudnia 17, 12:22

Wręcz przeciwnie przedłużają żywotność LEDÓW :) Tylko do ledów musi być dobrze dobrany ściemniacz w innym przypadku mogą wariować
golebiara001

Postautor: gregor588 » 16 grudnia 17, 12:35

W gołębniku posiadam żarówki led 8W z oprawą, póki co bez ściemniacza ale w najbliższym czasie zamierzam w takie urządzenie zainwestować
gregor588

Poprzednia

Wróć do Gołębnik i wyposażenie hodowli