Muchy w gołębniku

Zdrowie, profilaktyka i leczenie gołębi. Wszystkie rozmowy na temat chorób gołębi. Informacje na temat profilaktyki i szczepień gołębi. Wątki o zatruciach, pasożytach i wszystkim co związane ze zdrowiem gołębi pocztowych, gołębi ozdobnych i innych ras.

Muchy w gołębniku

Postautor: marcinnor » 3 lipca 17, 07:29

Witajcie,
macie jakiś sprawdzony, bezpieczny sposób na pozbycie się much w gołębniku ? Myślałem nad opryskiem - możecie doradzić jaki preparat wybrać ? Myslałem nad "penta" lub "ascyp".
marcinnor

Re: Muchy w gołębniku

Postautor: golebiara001 » 12 lipca 17, 09:10

Ja polecam penta , ascyp niestety barwi wszystko także pod tym względem wybierz penta. Pryskam co 2 tygodnie i działa znakomicie.
golebiara001

Postautor: Edmund » 19 lipca 17, 13:44

Ja unikam raczej chemicznych środków i najczęściej stosuję lepy na muchy po prostu. Nie martwię się wtedy czy czasem gołębiom nic nie bedzie.
Edmund

Postautor: marcinnor » 21 lipca 17, 11:29

Witajcie,
kupiłem ten preparat penta i zrobiłem z tego oprysk. Z efektów jestem zadowolony i co najważniejsze niczego nie zabarwił, czego się trochę obawiałem. Zobaczymy jak długo będzie działać,ale przeciągów u mnie nie ma, więc powinien się utrzymywać.
marcinnor

Postautor: Billy80 » 26 lipca 17, 13:53

Chemicznych środków w sumie też nie stosowałem, ale jestem ciekaw Twojej opinii jak się sprawdzi. Ja w drzwiach i okienkach zawiesiłem po prostu stare firanki i problem z muchami raczej nie występuje u mnie.
Billy80

Postautor: blazejrut » 31 lipca 17, 13:25

Ja ogólnie stosuje coś takiego jak agita, najczęściej maluje po prostu pasy na ścianach i muchy padają od tego, a jedyne co to pilnuje, żeby gołąb czasem nie wszamał takich much
blazejrut

Postautor: marcinnor » 17 sierpnia 17, 07:37

U mnie penta sprawdził się dobrze i mogę go śmiało polecić. O preparacie agita nie słyszałem wcześniej -blazejrut - co jaki czas ponawiasz malowanie ?
marcinnor

Postautor: blazejrut » 21 sierpnia 17, 11:27

Na opakowaniu jest, że efekt muchobójczy ma przez 6-8 tygodni, ja najczęściej tak co 1,5 miesiąca ponownie maluję
blazejrut

Postautor: nino25 » 21 sierpnia 17, 11:38

Muchy to gołebie wyjadają w gołębniku ;P Nie wiedzę sensu w stosowaniu chemikaliów, jak już to faktycznie jakieś moskitierki czy może lampy owadobójcze? Ale trochę białka gołębiowi jeszcze nie zaszkodziło :)
nino25

Postautor: Billy80 » 23 sierpnia 17, 13:35

Tak samo możesz powiedzieć komuś co ma oborę, a też tam stosują środki mucho-bójcze, lampy lepy, itp. A krowa przecież też zje :P
Billy80

Postautor: marcinnor » 25 sierpnia 17, 14:15

nino25 pisze:Muchy to gołebie wyjadają w gołębniku ;P Nie wiedzę sensu w stosowaniu chemikaliów, jak już to faktycznie jakieś moskitierki czy może lampy owadobójcze? Ale trochę białka gołębiowi jeszcze nie zaszkodziło :)

Jeśli w sąsiedztwie masz 2 rolników, którzy hodują bydło mleczne to tych much robi się cała chmara ;ha W moim przypadku gdyby nie oprysk to bym się od nich nie odpędził
marcinnor

Wróć do Zdrowie i choroby gołębi