Serbski wysokolotny - loty ?

Loty gołębi to dyscyplina zarezerwowana dla hodowców gołębi pocztowych. W tym dziale forum poruszamy wszystkie wątki związane z lotowaniem gołębi pocztowych. Chcesz poruszyć jakikolwiek temat związany z lotami lub przygotowaniem gołębi do lotów.

Serbski wysokolotny - loty ?

Postautor: Czarkos » 30 maja 17, 17:45

Witam jestem nowy.
Temat trochę nie pasujący do tematyki forum ale uznałem, że tutaj jest największe skupisko osób. Otóż mój tata posiada gołębia rasy : serbski wysokolotny - posiada chip i chodzi mu o to czy może wypuścić go na loty tak jak pocztowego ( jeśli dobrze zrozumiałem). Proszę o wyrozumiałość i pomoc, nie jestem w temacie gołębi ale chciałem tacie pomóc. Za wszelkie błędy w nazewnictwie przepraszam. Pozdrawiam.
Czarkos

Re: Serbski wysokolotny - loty ?

Postautor: Billy80 » 31 maja 17, 09:34

Z tego co podsłyszałem to możesz je puszczać w konkursach, ale innych niż pocztowe, serbskie wysokolotne mogą startować w konkursach, gdzie oprócz długości lotu,bardzo pożądany jest również wysoki pułap...podobno pięknie to wygląda. Nie wiem tylko czy takie konkursy w polsce są organizowanebo nie spotkałem się, skontaktuj się najlepiej z oddziałem z regionu, powinni wiecej konkretów podac :)
Billy80

Re: Serbski wysokolotny - loty ?

Postautor: Kiwi » 31 maja 17, 09:48

Zgadzam się, dopytaj w oddziele związku hodowców, tam powinni się orientować, bo mi się wydaje, że te konkursy ogólnokrajowe na serbskie wysokolotne to głównie popularne są np. w Jugosławii lub Niemczech, tam chyba to sport narodowy. Kiedyś jakiś dokument o tym oglądałem i mi się zapamiętało.
Kiwi

Wróć do Loty gołębi pocztowych