do gołębinka lepsza siatka czy krata metalowa

Budowa i wyposażenie gołębnika. Tutaj piszemy o zasadach budowy gołębnika, przekazujemy cenne porady takie jak np. jak zamontować, daszki, jakie gniazda użyć i jak zorganizować wylot z gołębnika, jednym słowem wszystko o gołębnikach.

do gołębinka lepsza siatka czy krata metalowa

Postautor: fkowalewski » 17 października 16, 20:00

Witam, zostało mi z budowy trochę krat metalowych, takich co sie rzuca na podłogę pod beton, są one o małym oczku. Chciałbym się zapytać, czy można je wykorzystać do budowy gołębnika, jako osłonę, czy lepiej dać siatkę taką sklepową? Boję sie trochę, że taka stalowa będzie dość mocno korodować po zimie.
fkowalewski

Re: do gołębinka lepsza siatka czy krata metalowa

Postautor: Billy80 » 18 października 16, 08:29

Nie sądzę, żeby od razu po jednej zimie wdała się korozja, ale możesz np. pomalować siatkę podkładem, a potem farbą nawierzchniową i to powinno ci zabezpieczyć na kilka lat.
Billy80

Postautor: Edmund » 19 października 16, 07:58

A kratę masz ocynkowaną? bo jeśli tak to spokojnie wytrzyma kilka lat.
Chyba, że zwykły metal to faktycznie proponowałbym jak kolega powyżej. Szkoda kupować nową, skoro masz kratę
Edmund

Postautor: golebiara001 » 18 listopada 16, 08:39

TO prawda jeśli jest ocynkowana to na pewno Ci posłuży. Ja mam na bokach dokładnie taką:
http://www.hodowlany.pl/i132_Siatka_do_ ... ekana.html
Nie dosyć, że jest ocynkowana, to jeszcze do tego poleczona PCV na zielono przez co bardzo mi się podoba jak współgra z otoczeniem ;ha ;ha Mam już ją 6 rok leci i zero zniszczenia ;ha
golebiara001

Postautor: oczy_golebicy » 25 grudnia 16, 20:57

klatka z wikliny polecam i pozdrawiam
Awatar użytkownika
oczy_golebicy

Postautor: kaaarinka » 11 stycznia 17, 15:57

fkowalewski pisze:Witam, zostało mi z budowy trochę krat metalowych, takich co sie rzuca na podłogę pod beton, są one o małym oczku. Chciałbym się zapytać, czy można je wykorzystać do budowy gołębnika, jako osłonę, czy lepiej dać siatkę taką sklepową? Boję sie trochę, że taka stalowa będzie dość mocno korodować po zimie.

Zdecydowanie z polietylenu. Raz,że bardziej estetyczna, dwa bardziej wytrzymała i elastyczna, trzy nie koroduje faktycznie. Np. Symar takie siatki produkuje właśnie na woilery – mają różne wielkości oczek. Moim zdaniem musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to ma być woliera czy konstrukcja z odpadów pobudowlanych :) Siatka lepiej się spisze.
kaaarinka

Postautor: golebiara001 » 12 stycznia 17, 12:40

Polietylenowa to na górę raczej lepiej, na boki właśnie ocynk albo ocynk w powłoce bo nie jest taka giętka jak polietylenowa.
http://www.hodowlany.pl/i1391_Siatka_po ... oczko.html
golebiara001

Postautor: Edmund » 13 stycznia 17, 09:30

golebiara001 mam tą samą siatkę górę położoną :), tylko oczko mam 4 x 4 cm. Naprawdę jestem z niej zadowolony, wisi sobie już 2 lata, i nic się nie dzieje, a na zimę jej nie ściągam. Raz mi się nawet jastrząb w nią wplątał, na szczęście nie zrobił dziury, chociaż to jest taki materiał, że żonka szybko by ewentualnie to zaszyła ;)
Edmund

Postautor: golebiara001 » 28 stycznia 17, 10:04

No ja to przeplatam nicią polietylenową na miejscu, nie jest konieczne szycie. Nie sprawiaj żonce kłopotu :P
golebiara001

Postautor: kaaarinka » 5 kwietnia 17, 21:52

Na boki można tak siatkę ocynkowaną, jak kto tam woli. U mnie akurat tak jak mówiłam te siatki z firmy symar są dane po całości i sprawują się dobrze, to naczy nie rwą się, nie przecierają itd. Myślę, zę dużo też zależy po prostu od tego, jak jest przeprowadzony montaż. Jak się właścicielowi spieszy pod kołdrę to wiadomo, że i stalowa siatka nie będzie odpowiednia :)
kaaarinka

Wróć do Gołębnik i wyposażenie hodowli