Możliwości lotowanie młodych

Dziennik Hodowcy - Hodujesz gołebie lub inne ptaki ozdobne przedtsaw się. Zaprezentuj swoją hodowlę. Jeżeli w twojej hodowli wydażyło się coś ciekawego pisz w tym dziale. Zakupiłeś nowe gołębie, Twoja hodowla gołębi zmieniła się - pisz.

Możliwości lotowanie młodych

Postautor: klaudiusz123 » 31 lipca 14, 08:08

Witam!
Mam zamiar kupić młodego gołębia (tegoroczny) od kumpla, który likwiduje hodowlę.
Czy gołąb może odziedziczyć możliwości po dobrze lotujących rodzicach? Czy to zależy tylko i wyłącznie od mojego treningu?
klaudiusz123

Re: Możliwości lotowanie młodych

Postautor: kroko45 » 1 sierpnia 14, 09:45

Moim zdaniem to wszystko zależy od karmy, treningów, tak jak u ludzi...nigdzie nie jest powiedziane że po zdolnych rodzicach potomstwo będzie miało tak samo:)
kroko45

Postautor: Lotny » 12 kwietnia 16, 18:50

Ale jakies geny powrotu do domu musi miec
Napewno bedzie mialo bo jak rodzice byli lotnikami
Lotny

Postautor: Billy80 » 5 maja 16, 13:11

U mnie często było tak, że po dobrej parze były dobre młode, ale nie też żeby to było regułą :) Trening musi być ;)
Billy80

Postautor: czajka » 1 czerwca 16, 10:31

zgadzam się z powyższymi, i geny i trening. Ale na pewno nie można liczyć, że bez treningu bedzie z niego dobry lotnik.
czajka

Postautor: marcinnor » 8 lutego 17, 13:11

Tak jak pisali poprzednicy...Geny genami, ale musisz poświęcić trochę czasu na trening.
marcinnor

Wróć do Hodowcy i hodowle