POMOCY!

Zdrowie, profilaktyka i leczenie gołębi. Wszystkie rozmowy na temat chorób gołębi. Informacje na temat profilaktyki i szczepień gołębi. Wątki o zatruciach, pasożytach i wszystkim co związane ze zdrowiem gołębi pocztowych, gołębi ozdobnych i innych ras.

POMOCY!

Postautor: Mateusz1998 » 11 września 15, 15:50

W moją hodowlę wkradła się jakaś choroba nie mam pojęcia jaka.Gołębie chore stają się ospałe mają problem z lataniem aż w końcu nie latają i po około 24h od tego jak przestaną latać giną.Czy ktoś mógł by mi pomóc??!?!?!!

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
Mateusz1998

Re: POMOCY!

Postautor: Edmund » 14 września 15, 10:16

A czy jeszcze jakieś objawy zauważyłeś? Czy gołębie mają guzek na jednym ze stawów? bo wtedy by to wyglądało a salmonellę stawowa...a czy chorowały wcześniej na coś?
Edmund

Postautor: Mateusz1998 » 15 września 15, 14:50

No właśnie nie chorowały i nie mają guzka. Są wychudzone i nie jedzą nic oprócz witamin MULYIVITA
Mateusz1998

Postautor: Edmund » 17 września 15, 13:02

Dziwna sprawa, nie spotkałem się z takim przypadkiem a gołębie hoduję już parę ładnych lat...a z weterynarzem się może kontaktowałeś? Szukam jeszcze informacji w internecie, ale nic nie ma na ten temat
Edmund

Postautor: adam5501 » 18 września 15, 18:35

Z takimi rzeczami to zaraz do weterynarza.
Pierwsze - ile trwa u gołebia od ospałego do padnięcia ??
Chude nie chcą latacani jeść a potem padają ?? tak to rozumiem
Bardziej mi pasuje tutaj syndrom adeno - coli ... ja leczyłem to doxycykliną + elektrolit. Przy adeno nastepuje silne odwodnienie organizmu ...

Jest teraz jakaś poprawa??
adam5501

Postautor: Edmund » 30 września 15, 08:57

Czy widziałeś się z weterynarzem? Napisz może co to była za choroba i co zalecił. Myślę, że byłaby to cenna wiadomość dla innych hodowców.
Edmund

Wróć do Zdrowie i choroby gołębi