Obrączki dla gołębi - tworzywo czy metal

Znalazłeś ciekawy produkt, który warty jest polecenia innym hodowcą gołębi. Chcesz się podzielić swoimi negatywnymi lub pozytywnymi odczuciami pisz właśnie tutaj. Słyszałeś o ciekawym urządzeniu i chcesz znać opinie innych hodowców.

Obrączki dla gołębi - tworzywo czy metal

Postautor: madzia6tik » 18 lipca 13, 07:25

Witam. Chciałam zapytać was o opinie jakie wybrać znaczniki na nogi dla gołębi. Czy metalowe obrączki dla gołębi są lepsze niż te plastikowe? Czy gołębiom metalowe obrączki nie obcierają się na nogach i nie przeszkadzają w chodzeniu?
madzia6tik

Re: Obrączki dla gołębi - tworzywo czy metal

Postautor: pawelwodzu » 21 lipca 13, 21:38

hmmm dziwne pytanie, obraczka z znacznik to sa 2 rozne rzeczy i maja inne zastosowanie., obraczka (metalowa pokryta plastikiem) to powiedzmy cos typu nr PESEL, nadaje sie na cale zycie. a znacznik (plaskik) to mozesz zmieniac co chwila, zastosowanie ozdoba, oznaczenie. nogi nie zostaja uszkodzone przez obroczki, sa w pelni bezpieczne
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: madzia6tik » 22 lipca 13, 08:34

Dzięki za odpowiedź ,widocznie coś źle doczytałam, bo widziałam też plastikowe znaczniki numerowane ale pewnie też są tylko do wewnętrznego znakowania na własne potrzeby a nie do nadawania gołębiom numeru identyfikacyjnego tak jak metalowe obrączki
madzia6tik

Postautor: pawelwodzu » 22 lipca 13, 11:13

aaa, moze cos w tym jest kiedys pamietam wszedl do mnie jasniak z taka palstikowa obraczka... ale szczerze to tylko raz takie cos widzialem. ale polecam obraczkowac normalnymi obraczkami jak sa male w gniezdzie...
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: gabinetpodskrzydlami » 11 kwietnia 14, 19:19

Najważniejsze by obrączka była dobrze dobrana.Czasem hodowcy wpadają z odleżynami po ciasno założonych metalowych albo co gorsza z martwicą.Ciężko wtedy nogę ptaka uratować a przecięcie takie obrączki też kosztuje mnie dużo zachodu-dentystyczny sprzęt:(
lek.wet.Mariusz Krawczyński gabinetpodskrzydlami.pl
gabinetpodskrzydlami

Postautor: gregor588 » 20 grudnia 18, 14:08

dla gołębi powinien być rozmiar 8 mm, do wewnętrznego znakowania mam obrączki numerowane
gregor588

Postautor: golebiara001 » 7 stycznia 19, 10:43

Ja mam plastikowe (z tworzywa) są lżejsze od metalowych głównie tym się kierowałam przy wyborze
golebiara001

Wróć do Produkty do hodowli gołębi