Pytanie w sprawie wystawy/pokazu

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

Pytanie w sprawie wystawy/pokazu

Postautor: didia12 » 13 września 12, 20:56

Witam. Jestem to nowa na forum. Chciałam się dowiedzieć czy w najbliższym czasie w Wielkopolsce odbywa się jakaś wystawa albo pokaz gołębi? Nie jestem hodowcą ale chciałam po prostu trochę zorientować jak wyglądają realia hodowli gołębi. Trochę pooglądać, porozmawiać z hodowcami, dowiedzieć się czy trudno jest rozpocząć hodowanie gołębi.
didia12

Re: Pytanie w sprawie wystawy/pokazu

Postautor: garzew2 » 14 września 12, 07:06

Na chwile obecną nie mam żadnych informacji co do odbywających się w najbliższym czasie pokazów lub targów.
Co do prowadzenia własnej hodowli to radzę się nad tym poważnie zastanowić. To nie jest takie proste jak się wydaje. Żeby mieć gołębie trzeba poświecić sporo czasu i mieć bardzo dużo chęci do pracy. To jest bardzo wymagająca dziedzina.
garzew2

Postautor: krymek18 » 14 września 12, 18:30

nie garzew. chow nie jest trudny. poczatki hodowli tez sa banalne. schody sie zaczynaja gdy chce siewskoczyc na wyzszy poziom. ale to wszedzie tak jest. a co do pytania kolezanki. popytaj o targ z golebiami w okolicy. na pewno jakis jest
krymek18

Postautor: garzew2 » 17 września 12, 07:41

Jasne że początki są banalne. Nie sztuka jest postawić gołębnik czy woliere i kupić pare gołębi. Schody się zaczynają później gdy trzeba zadbać o ptaki. Ich pielęgnacja i zadbanie o dobry stan zdrowia wymaga trochę wiedzy i wysiłku.
Ale nie chce tu nikogo zniechęcać. Hodowla gołębi daje dużo satysfakcji i zadowolenia pod warunkiem oczywiście jeśli się włoży odpowiednio dużo pracy.
garzew2

Postautor: didia12 » 18 września 12, 07:12

Dzięki za informacje. Okazało się, że znajomy mojego brata również ma mała hodowla gołębi i to całkiem niedaleko mnie. Twierdzi że początki nie są wcale takie trudne jak by się wydawało - trzeba tylko trochę chęci i zaangażowania.
didia12

Wróć do Między nami hodowcami