odstraszanie gołębi

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

odstraszanie gołębi

Postautor: simon » 29 października 12, 11:31

witam piszę w imieniu znajomego, który nie ma konta na forum:

mam duży problem z gołębiami. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie zapytać samych hodowców, w końcu to wy znacie najlepiej te ptaki.

Chodzi o to, że mieszkam niedaleko kościoła, gdzie zlatują się całymi chmarami gołębie, następnie siadają na moim dachu i jak można się domyśleć - strasznie brudzą. Mam ich naprawdę dosyć, co mogę zrobić, żeby ich się pozbyć?
simon

Re: odstraszanie gołębi

Postautor: pawelwodzu » 29 października 12, 19:42

hmmm, polecam od profesjonalnych odstraszaczy. ale najtanszy sposob to poprostu kupiujesz takie małe petardy i jak usiada to strzelasz. mozesz na kij przywiazac kawalek szmaty i je ganiac. to chyba najlepsze sposoby ale czy skuteczne to nie wiem. Golab to uparte zwierze i jak sie do czegos przyzwyczai to ciezko wybic mu to z głowy. powodzenia zycze ;)
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: simon » 30 października 12, 15:01

Jakie dokładniej profesjonalne odstraszacze miałbyś na myśli?
simon

Postautor: pawelwodzu » 30 października 12, 19:34

odstraszacze dzwiekowe, ale to jest dosc spory wydatek.
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: sputnik » 31 października 12, 08:10

Też bym tu zalecał utltradźwięki, innego rozwiązania nie widzę. Dobry odstraszacz ultradźwiękowy na ptaki można znaleźć już za 100 - 150 zł i nie jest to chińszczyzna, tylko niemiecka produkcja. Jak chcesz chińskie to na allegro za 50 zł też znajdziesz:)
sputnik

Postautor: pauli8 » 31 października 12, 09:24

Jeśli nie chcesz żeby siadały to można założyć na parapet odstraszacz dla ptaków w postaci kolców. Nie są bardzo ostre, nie kaleczą ptaków, zwyczajnie nie pozwalają na zatrzymywanie się i siadanie:) nie kosztują dużo i są proste w montażu:)
pauli8

Postautor: pawelwodzu » 1 listopada 12, 17:42

ale koledze siadaja na calym dachu jak jest napisane w 1 poscie
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: pauli8 » 5 listopada 12, 09:58

Aha, nie zauważyłam:) ale w sumie jesli dach jest spadzisty to będą siadać tylko na brzegu, więc na samym dole naokoło też można byłoby zamontować taki odstraszacz z małymi przerwami:)
pauli8

Postautor: oczy_golebicy » 13 grudnia 16, 23:00

ale po co odstraszać gołembie to takie wspaniałe ptaki ! no rozumiem że brudzą ale ten twuj kolega to co kupy nie robi ??????????? to sie wgłowie nie mieści robienie krzywdy gołębiom szuste przykazanie nie zabijaj muwi ci to coś kolego ?????
Awatar użytkownika
oczy_golebicy

Postautor: golebiara001 » 10 stycznia 17, 10:24

Kolego przecież nikt nie mówi o zabijaniu :) Chodzi tutaj o pozbycie się tych zwierząt w sposób humanitarny, czyli jakieś skutczne odstraszenie. Nie każdy paja miłością akurat do tych zwierząr. Akurat się z tym zgodzę bo strasznie brudzą dachy i nowe elewacje, niestety miałam taką nieprzyjemność tego doświadczyć :(
Zapewne niepożądanymi gośćmi na Twojej posesji są wówczas kuny czy lisy ;)
ja zastosowałam własnie odstraszacz ultradzwiekowy, cztery głośniki rozłożyłam w różne strony. Moge polecic smialo to urządzenie również na odstraszenie własnie lisów lub kun wystarczy zmienić ustawienie na potencjometrze, ponieważ ptaki oraz zwierzęta drapieżne słysza te ultradzwieki na rznych czestotliwościach
golebiara001

Postautor: Edmund » 10 stycznia 17, 11:56

Dokładnie, kuny, dzikie koty, jastrzębie. Wiele raz widziałem jak koledzy hodowcy zabijali również te zwierzęta by chronić swoją hodowle. Zależy wszystko od sumienia człowieka...A myślę, że skoro ktoś nie ma pasji i nie hoduje gołębi to po prostu one im przeszkadzają. Sadzę, że takie odstraszanie ultradźwiękami będzie mniej inwazyjne, niż jak ktoś trutkę wyłoży czy wiatrówką się posłuży...
Edmund

Postautor: gregor588 » 13 stycznia 17, 13:39

jak ktoś ma problem z gołębiami to odstraszacz ultradźwiękowy załatwi sprawę , tylko musi być odpowiednia częstotliwość.
gregor588

Postautor: golebiara001 » 17 stycznia 17, 15:57

Moja babcia mieszka w bloku i stosuje taki specjalny spray odstraszający gołebie. Działa bardzo dobrze - ma w końcu spokój. Minus taki, że musi zabieg ten co jakiś czas powtarzać, ale w ciepłe dni można posiedzieć na czystym balkonie ;)
golebiara001

Postautor: marcinnor » 1 lutego 17, 14:08

Z domowych sposobów polecam rozwieszenie płyt cd, które w słońcu się odbijają. Sąsiad miał kiedyś atrapę ptaka drapieżnego. Z jego relacji dowiedziałem się, że początkowo gołębie bały się tej atrapy.
marcinnor

Postautor: Edmund » 2 lutego 17, 14:26

O to z płytami to mi znane. Kiedyś zastanawiałem się czemu ludzie mają tak porozwieszane, aż kiedyś miałem okazję jednego o to zapytać i mi wyjaśnił, że to na ptactwo. Miał sad z czereśniami i tam na drzewkach rozwieszał płyty żeby szpaki bały się podlatywać
Edmund

Następna

Wróć do Między nami hodowcami