Nowe gołebie - kiedy można wypuścić do latania?

Loty gołębi to dyscyplina zarezerwowana dla hodowców gołębi pocztowych. W tym dziale forum poruszamy wszystkie wątki związane z lotowaniem gołębi pocztowych. Chcesz poruszyć jakikolwiek temat związany z lotami lub przygotowaniem gołębi do lotów.

Nowe gołebie - kiedy można wypuścić do latania?

Postautor: madzia6tik » 26 listopada 12, 10:53

Witam. Kupiłam parę nowych gołębi. Są u mnie już od ponad 2 tygodni i chciałam się dowiedzieć, jaki jest czas, kiedy te gołębie przyzwyczają się do nowego miejsca i nie uciekną podczas lotów?
Jak długą powinny być jeszcze e klatce zanim pierwszy raz będę mogła je wypuścić?
madzia6tik

Re: Nowe gołebie - kiedy można wypuścić do latania?

Postautor: szalonywiewior » 26 listopada 12, 18:05

A czy to są młode gołebie czy stare?? jak stare to nigdy a jesli młode które nie były na dachu to możesz już:D
szalonywiewior

Postautor: pawelwodzu » 26 listopada 12, 19:21

haha z wlasnego doswiadczenie powiem Ci ze nie wczesniej niz wiosna jak zniosa jaja. teraz gdy bedziesz chcial oblatac, nadleci jastrzab i tyle bedziesz mial po golebiach. kupiles 1 parę czy pare golebi. bo jak kilka to nie puszczaj ich wszystkich razem tylko pojedynczo co kilka dni
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: madzia6tik » 27 listopada 12, 09:12

Kupiłam 8 sztuk gołebii od znajomego, który zmuszony był zlikwidować hodowlę. To już są dorosłe ptaki 2-3latki. Dobrze, że mi zwróciłeś uwagę, pawel na drapieżne ptaki. Od tego roku dopiero zaczęłam przygodę z gołębiami i jeszcze nie miałam problemu z jastrzębiem, ale lepiej dmuchać na zimne. :o
madzia6tik

Postautor: pawelwodzu » 27 listopada 12, 20:03

aha, to powiem Ci ze one prawdopodobnie nie beda nadawac sie do oblotu w 2013 roku, sa to golebie dorosłe i jezeli maja cos w głowce to wroca do poprzedniego wlasciciela, proponuję ciagnac po nich mlode ktore bez problemu zostana u Ciebie. mam nadzieje ze masz karty wlasnosci do tych golabkow i nie sa one łapane
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: madzia6tik » 28 listopada 12, 08:55

Pawel, ale to jest jakiś obowiązek posiadania kart własności gołębi? Nic takiego nie posiadam. Te gołębie, co je kupiłam to od urodzenia były tam u znajomego, i nie dostałam żadnych papierów dotyczących własności tych ptaków?
madzia6tik

Postautor: szalonywiewior » 28 listopada 12, 18:23

Tak jak mówiłł kolega Paweł pewnie łapane są albo kolege nie kupił orginalnych obrzczek z kartami:D
szalonywiewior

Postautor: pawelwodzu » 28 listopada 12, 21:30

wiec tak, jezeli hodowca chce lotowac gołebie pocztowe to ma obowiazek posiadania do nich kart własnosci. to tak jak jezdzisz samochodem i musisz miec dowod rejestracyjny.
moze tez tak byc ze wlasciciel nie dal kart zebys nie sprzedawal jego golebi. ja tam mam dostalem od niego ponad 20 golebi. wszystkie sa jego, maja ten sam numer oddzialu i bardzo podobne numery obraczek, a nie dal do nich kart abym poprostu nie sprzedl tych golebi i zeby nie dostaly sie w niepowolane rece
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: madzia6tik » 29 listopada 12, 08:40

Ok teraz rozumiem. Skoro i tak właściwie nie będę mogła ich wypuszczać do lotów to karta własności nie jest mi potrzebna. Ale dla spokojności i czystości sumienia musze się skontaktować z poprzednim hodowcą i sprawdzić, dlaczego nie dostałam tych kart?
madzia6tik

Postautor: miruna » 29 listopada 12, 22:58

Hodowca, który sprzedał ci gołębie nie należy do związku?

Takie karty stosuje się jeśli gołąb jest wartościowy, ma jakiś rodowód
miruna

Postautor: pawelwodzu » 2 grudnia 12, 08:09

miruna nie wprowadzaj w bład. nie potrzeba rodowodu aby golab posiadal karte, karta jest potrzeba do lotowania, mozesz wziac uliczniaka po nim zaobraczkowac mlodego i nim latac
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: madzia6tik » 14 grudnia 12, 13:49

Witam ponownie. Mam takie pytanko. Czy puszczacie gołębie do latania teraz w sezonie zimowym? Wiem, że są duże problemy z jastrzębiami, ale u mnie już dawno nie widziałam jastrzębi i może warto gołąbki na trochę wypuścić?
madzia6tik

Wróć do Loty gołębi pocztowych