Wyłącz tryb mobilny
Loty gołębi to dyscyplina zarezerwowana dla hodowców gołębi pocztowych. W tym dziale forum poruszamy wszystkie wątki związane z lotowaniem gołębi pocztowych. Chcesz poruszyć jakikolwiek temat związany z lotami lub przygotowaniem gołębi do lotów.
Odpowiedz

Nauka lotów gołębi?

26 września 13, 08:23

Witam. Chciałbym rozpocząć naukę lotów moich gołębi. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, a chciałbym się dowiedzieć jak się do tego zabrać. Czy do takich amatorskich lotów również wymagane są specjalne treningi?

Re: Nauka lotów gołębi?

1 października 13, 21:00

amatorskie loty=treningi. najprostsza odpowiedz moim zdaniem.

Re: Nauka lotów gołębi?

7 października 13, 18:14

Kol. Garzew2 :) Loty amatorskie to tak jak napisał Pawełwodzu są to loty treningowe ;) Pamiętaj jak chcesz żeby gołąbki Ci wracały musisz pamiętać o jednej podstawowej zasadzie gołąb musi być zdrowy to jest podstawa sukcesu ;) Gołąbek któremu coś dolega jest w niepełnej formie nie da rady wrócić nawet i z 10 km;) Nasz sport jest bardzo trudny latami dochodzi się do dobrych gołębi jak i też zyskuje się cenne doświadczenie;) Początki nigdy nie są łatwe i najczęściej sporo gołębi ginie bezpowrotnie niestety , ale jak masz to co zawsze powtarza mój kolega cyt. " Jak ktoś się w gołębniku urodził to nigdy z niego nie wyfrunie" to nawet początkowe niepowodzenia nie powinny Cię złamać ;) Pozdrawiam i wytrwałości ;)

Re: Nauka lotów gołębi?

17 października 13, 08:07

Dziękuje za odpowiedź, na początek zaczynam od krótkich dystansów żeby w ogóle nauczyć moje gołębie do wracania do gołębnika. Może po pewnym czasie jak jeszcze nabiorą kondycji i oczywiście nawykną do takich lotów to będę stopniowo zwiększał ich zasięg. ;lol;

Re: Nauka lotów gołębi?

27 października 13, 21:31

co roku mlode golebie puszczalem z 2 potem z 5 a nastepnie z 10 km. w tym roku puscilem pierwszy raz na 11km i srednio zgineło mi tyle samo golebi co i bym puscil przez te 3 loty, wiec polecam robic treningi z rozsadnych odległosci bo szkoda kasy na paliwo.

Re: Nauka lotów gołębi?

12 kwietnia 16, 18:31

Też ta sądze, a gołębie zeby wracały do domu to najwarzniejsze to paliwo czyli karma
Pozdrawiam

Re: Nauka lotów gołębi?

15 grudnia 17, 12:45

czy w okresach niższych temperatur puszczacie gołębie?
Odpowiedz