Wyłącz tryb mobilny
Znalazłeś ciekawy produkt, który warty jest polecenia innym hodowcą gołębi. Chcesz się podzielić swoimi negatywnymi lub pozytywnymi odczuciami pisz właśnie tutaj. Słyszałeś o ciekawym urządzeniu i chcesz znać opinie innych hodowców.
Odpowiedz

Karma dla gołębi

26 lipca 17, 13:58

Witam chciałbym zacząć temat o karmach dla gołębi, czy zamawiacie z internetu czy kupujecie w okolicznych sklepikach, a może robicie sami (bo czasem zdarza się jeszcze, jak z kimś gadam, że śrutuje sam). Ja ogólnie mam daleko do większego miasta i na ogół zamawiam, na ten moment testuję karmę kampol. A jak to wygląda u Was?

Re: Karma dla gołębi

27 lipca 17, 11:52

Za młodu śrutowałem własną karmę, kupowałem ziarna od okolicznych rolników i z tego się robiło mieszankę, ale wtedy nie było takiego wyboru jak teraz i człowiek sam radzić sobie musiał. Teraz kupuję w pobliskim sklepie gotową karmę champion.

Re: Karma dla gołębi

31 lipca 17, 13:10

Ja mam takie szczęście, że mam dojścia do zbóż i sam mogę robić śrutę, jedyne co to jakieś witaminy muszę kupować, głównie zamawiam z neta, szybko i wygodnie

Re: Karma dla gołębi

17 sierpnia 17, 07:39

Ja zazwyczaj również kupuje gotowe mieszanki, często zmieniam i próbuję różnych firm. Na szczęście niedaleko mnie jest sklep zoologiczny, gdzie mają dość duży wybór pasz.

Re: Karma dla gołębi

21 sierpnia 17, 11:32

Edmund blzejrut, a jak śrutowaliście sami własną karmę to była lepsza niż kupne? Zauważyliście różnice u gołębi? ja od zawsze na kupnej i ciekaw jestem czy własną karmę jak się robi to rzutuje na skuteczniejszych lotach itp.

Re: Karma dla gołębi

23 sierpnia 17, 12:43

Lepsza nie lepsza, jak się hodowało gołębie z dziadka pradziadka to się mieszanki robiło według ich przepisów i było dobrze, ale czy wpływało na kondycję lepiej niż te teraz które można kupić? Karma w końcu to nie wszytsko

Re: Karma dla gołębi

4 września 17, 12:26

Billy80 pisze:Edmund blzejrut, a jak śrutowaliście sami własną karmę to była lepsza niż kupne? Zauważyliście różnice u gołębi? ja od zawsze na kupnej i ciekaw jestem czy własną karmę jak się robi to rzutuje na skuteczniejszych lotach itp.


Billy80 - tak jak napisał Edmund, różnicę u gołębi ciezko zauważyć. Plus własnej karmy jest taki, że możesz bazować na wielu naturalnych produktach, które możesz dodawać do karmy w innych proporcjach niż w gotowych mieszankach. Wszystko zależy w jakim okresie karmisz gołębie i na czym Ci zależy.

Re: Karma dla gołębi

15 grudnia 17, 12:04

jaką karmę najlepiej podawać gołębiom zimą ?
Odpowiedz