Jak złapać Jastrzębia?? Odpowiedzi..

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

Jak złapać Jastrzębia?? Odpowiedzi..

Postautor: michal_069 » 22 grudnia 09, 16:14

Witam kupiłem żywo łapkę i nie wiem gdzie ja postawić i jakiego koloru gołębia wsadzić do klatki żeby jastrząb się złapał ps zawsze u mnie siedzi rano na drzewie za gołębnikiem Bardzo Proszę o odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 12 kwietnia 10, 14:55 przez michal_069, łącznie zmieniany 2 razy
michal_069

Postautor: Fanatyk » 22 grudnia 09, 21:05

postaw ja na otwartej przestrzeni :) teraz jak jest śnieg to włóż goelbia nakrapianego ciemnego czy coś a jak nie bedize śniegu to najlepiej białego "_ podrzuć zdj lub link tej zywolapki :)
Fanatyk

Postautor: Fanatyk » 23 grudnia 09, 07:59

jak na jastrzębia gołębiarza wystawiać KURĘ to bardzo ale to bardzo chybiony pomysł na ta kurę to możesz złapać tego tego dużego(u nas mówią nie niego kurzela )ale chyba on się nazywa kania czy jakoś tak :) a w klatkę wystaw to co ci pisałem post wcześniej i nic więcej nie trzeba . jak byś słuchał kiz to byś w klapkach zima chodził ....
Fanatyk

Dzieki za info.

Postautor: michal_069 » 23 grudnia 09, 10:11

Dzieki za informacje oto link ze zdjeciami zuwolapki...

http://www.allegro.pl/item851452687_zyw ... lebie.html
michal_069

Postautor: pawelw » 23 grudnia 09, 10:14

Na gołębie i kury wbrew pozorom poluje ten sam ptak jastrząb gołębiarz (Accipiter gentilis), na gołębie potrafi też polować szczególnie w zimie lub na mniejsze rasy Krogulec (Accipiter nisus), różnią się między sobą wielkością jak u wszystkich drapieżnych samica jest o wiele większa od samca. Na gołębie poluje też Sokół wędrowny (Falco peregrinus), na szczęście występuje w naszym kraju nielicznie. A co do tego jakiego koloru gołębia włożyć do klatki żeby jastrząb się złapał to moim zdaniem jakiegoś pstrego, bo takie chyba łapie najczęściej.
pawelw

Postautor: Fanatyk » 23 grudnia 09, 11:18

pawelw,nie ma czegoś takiego ze jastrząb sobie wybiera akurat pstrego,a jak w stadzie nie ma pstrych to co wtedy już nie łapie ?? jastrząb łapie zawsze tego co ma najłatwiej a to co piszesz ze na kury i gołębie poluje ten sam to ja nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał jak sam nazwa mówi jastrząb gołębiarz czyli poluje najczyściej na gołębie ale i tez inne zwierzyny ale to już trochę zadziej .Piszesz ze samica i samiec się różnią wielkością no tak tylko ze gołębiarz ma rozpiętość skrzydeł do 120 cm samica a samiec mniejszy to czemu kury atakuje jastrząb który ma coś około 180 m albo i więcej i co ze niby to tez samiczka gołębiarza ,i nie wmówisz mi tego bo nie raz ten wielki jastrząb u mnie kury łapał jest tego w brud ....... 2x taki jak gołębiarz a na pewno 1,5x
Fanatyk

Postautor: zuzanka_kk » 23 grudnia 09, 11:49

panowie jastrzębie są pod ochroną i niewolno ich łapać ani do nich strzelać a juz napewno to forum nie jest miejscem do rozkminiania takich tematow
zuzanka_kk

Postautor: ADAM99999 » 23 grudnia 09, 12:28

zuzanka_kk, może masz rację ale nie można patrzeć jak jastrząb zabiera cenne ptaki i nic z tym nie robić
Awatar użytkownika
ADAM99999

Postautor: Kiz0313 » 23 grudnia 09, 13:00

Fanatyk, mów najlepiej za siebie,, u mojego sąsiadA gołębiarz bierze kury co miesiąc i nie ma rady na niego.Raz u wejscia do kurnika siedział mały jastrzab i zaatakował ale na szczescie ktos był{ choc nie poleci ze zdobycza to ją udusi i zje na miejscu} Są na polach klaty pozastwiane kurami lub kolorowymi gołebiami to jastrzebie się łapią, kiedyś na kurę mały jastrząb wróblaż wlaz i sie złapał. Jastrzab jak pikuje[atakuje] na gołebie to wybiera najczesciej pstre ,białe, czy płowe zawsze tak jest.
Kiz0313

Postautor: davidos280 » 23 grudnia 09, 13:07

Masz racje Kiz jastrząb zazwyczja wybiera jaskrawe gołebie jasne, czerowne białe pstre tak jest u mnie zadziej łapie niebieskie czy nakrapiane a czarnych to u mnie jeszcze nigdy nie złapał ;)

Zuzanka czy Ty wiesz ile jest jastrebi teraz w polsce jest tego plaga i trzeba je wybijac nawet jak to jest nielegalne ;/
Awatar użytkownika
davidos280

Postautor: zuzanka_kk » 23 grudnia 09, 15:32

u mnie teraz tez przesiaduje jastrząb za domem w lasku i tez mnie to denerwuje ze mi bierze ptaki , ale jeszcze raz powtorze :t
o forum nie jest miejscem do rozkminiania takich tematow
zuzanka_kk

Postautor: Matiz » 23 grudnia 09, 15:39

Racja jest po połowie bo kury i i mniej więcej tej wielkości ptactwo łapie samica gołębiarza,a samiec ptaki do wielkości gołębia.Ale łapią także drobne ssaki,płazy.
Matiz

Postautor: Fanatyk » 23 grudnia 09, 18:03

co do tych jasnych gołębi ze je Jastrząb :)tylko łapie to jest kompletna bzdura ktoś głupotę napisał a teraz wszyscy myślą ze tak jest .u mnie w tym orku miałem 3 ataki jastrzębia i 3 razy polował an ciemne ptaki jeden przypadek miałem nawet dziś (masakra)
jastrząb zawsze atakuje tego gołębia co ma najłatwiej i tego co jest najsłabszy
zuzanka_kk, owszem ale złapanego jastrzębia można zawieść do kola lowieckiego czy coś w tym stylu i oni go wyworza tam gdzie ich jest mniejsza ..................a jasli cos robicie jastrzębia to lepiej trzymajcie to naprawdę tylko dla siebie bo jak wpadnie jakiś elokog czy ktos to marcin ebdize musial podac wasze IP

ale jak wiadomo tylko u kiza się dzieją takie rzeczy ze jastrzębie wróblaze łapią indyki albo ze u niego tylko gołębie z rożnymi oczami to ścierwa dlugo by to wynieniac o jego cywilizacji ........
Ostatnio zmieniony 23 grudnia 09, 18:27 przez Fanatyk, łącznie zmieniany 1 raz
Fanatyk

Postautor: Patryk15 » 23 grudnia 09, 18:11

Jastrząb gołębiarz nie poradzi sobie i sądze że wcale się nie da na kury,chyba że mniejsze jakieś liliputy czy jakoś tak.Prawdopodobnie perliczki przepłaszają jastrzębie szczury itp.Na twoim miejscu wsadziłbym czerwonego gołębia.
Patryk15

Postautor: zuzanka_kk » 23 grudnia 09, 19:12

Fanatyk pisze:co do tych jasnych gołębi ze je Jastrząb :)tylko łapie to jest kompletna bzdura ktoś głupotę napisał a teraz wszyscy myślą ze tak jest .u mnie w tym orku miałem 3 ataki jastrzębia i 3 razy polował an ciemne ptaki jeden przypadek miałem nawet dziś (masakra)
jastrząb zawsze atakuje tego gołębia co ma najłatwiej i tego co jest najsłabszy
zuzanka_kk, owszem ale złapanego jastrzębia można zawieść do kola lowieckiego czy coś w tym stylu i oni go wyworza tam gdzie ich jest mniejsza ..................a jasli cos robicie jastrzębia to lepiej trzymajcie to naprawdę tylko dla siebie bo jak wpadnie jakiś elokog czy ktos to marcin ebdize musial podac wasze IP

ale jak wiadomo tylko u kiza się dzieją takie rzeczy ze jastrzębie wróblaze łapią indyki albo ze u niego tylko gołębie z rożnymi oczami to ścierwa dlugo by to wynieniac o jego cywilizacji ........
to własnie mialam na mysli pisząc powysze posty
zuzanka_kk

Następna

Wróć do Między nami hodowcami