Jak sie to zaczelo ze zaczeliscie hodowac Goębie :)?

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

Postautor: seba.wieczorek » 1 marca 10, 19:21

ja dostałem pierwsze gołębie od wuja jeszcze jak chodziłem do podstawowej szkoły ale długo nie miałem bo mi coś je wypłoszyło potem nie miałem czasu na gołębie aż dwa lata temu kolega mi załatwił pierwsze gołębie zrobiłem in mowy gołębnik i zacząłem je hodować najpierw miały tylko być żeby latały nad podwórzem ale na jesień kuzyn mi dał swoje pocztowe bo je likwidował i tak mnie to wciągło że będę lotować w przyszłości
Awatar użytkownika
seba.wieczorek

Postautor: Meister proper » 9 marca 10, 19:49

Moja hodowla zaczeła sie bardzo smiesznie,sąsiad zaproponował mi zamiane 1981r.. 20 szt młodych za motor Jawa cz 175 .No i sie zaczeło-a majstra jak nie zrobiłem tak nie robie
Meister proper

Postautor: marek0237 » 10 marca 10, 10:34

u mnie w rodzinie golebie sa od zawsze tata mial golebie i dziadek . ja zaczolem hodowac w podstawowce przewaznie byly to golebie ozdobne. sasiedzi mieli pocztowe i lotowali golebie . zaczolem brac od nich jajka i podkladalem swoim ,czasami dalem sasiadowi zeby wlozyl mi na lot ,golebie wracaly i tak powoli zaczolem hodowac same pocztowe
marek0237

Postautor: Jozik » 10 marca 10, 18:54

U mnie zaczęło się od tego że pewnego dnia mój kuzyn dał mi parę obrączek żebym zaniósł mojemu koledze i tak sobie pomyślałem że też zacznę hodować gołębie. Pierwsze gołębie miałem od kuzyna :P
Jozik

Postautor: xxadrian27xx » 25 stycznia 12, 17:49

Ja zaczołem swoją hodowlą w 2008 roku i posiadałem 40stuk niebyły to żande silne asy tylko zwykłe pocztowe ale pewnego roku była powódź i wszystkie ptaszki poszły uratowały się chyba ze 3 które w czasie powodzi odleciały a od 2010 r hoduje ozdobne ale bardziej mi się podobają pocztowe i zamierzam do nich wrucić ;dd
xxadrian27xx

Postautor: michalpudelko » 12 lutego 12, 17:52

Mój ojciec trzymał gołębie górne, odkąd pamiętam trzymał je... I ja uczyłem sie od niego jak się z nimi obchodzić, i w 2011 roku (6 grudnia) zacząłem trzymać gołębie pocztowe i pierwsze dostałem od kolegi z mojej miejscowości... (także ma tu konto)
zacząłem od 2 parek. A teraz mam 8 gołębi pocztowych...
Chodź interesowałem się gołębiami już kilka lat wcześniej ;ha
michalpudelko

Re: Jak sie to zaczelo ze zaczeliscie hodowac Goębie :)?

Postautor: oczy_golebicy » 12 grudnia 16, 22:10

mój dziadek jest hodowcą mój tata po nim jest hodowca i ja też kocham gołembie hehe . mama m ówi że mi jeszcze przejdzie ale ja kocham gołębie bardziej nisz jom haha nie to taki tylko dowcip ,kocham mame i mama rozumie mojom dziatka i taty pasje hehe pozdrawiam wszystkich hodowcow gołębi pewnie sie sotkamy kiedyś na zawodach albo wystawie hehe
Awatar użytkownika
oczy_golebicy

Re: Jak sie to zaczelo ze zaczeliscie hodowac Goębie :)?

Postautor: Billy80 » 13 grudnia 16, 15:40

U mnie to dziadek zaraził mnie pasją do gołębi, ojciec o dziwo nigdy się w to nie wkręcił.
Dziadek mnie zabierał na konkury, wystawy, piękne wspomnienia :)
Billy80

Poprzednia

Wróć do Między nami hodowcami