Jak rozlatać gołębie?

Wszystko o hodowli gołębi pocztowych i hodowli gołębi innych ras. Tutaj poruszamy wszystkie tematy związane typowo z hodowlą gołębi. Masz problem lub sugestie odnośnie zabiegów hodowlanych pisz w tym dziale.

Jak rozlatać gołębie?

Postautor: zbyshq » 7 listopada 10, 16:49

Od jakichś 2 miesięcy hoduję gołębie, 4 garłacze najprawdopodobniej pomorskie (rude, łapciate). Problem polega na tym, że pół dnia śpią na dachu a drugie pół dnia chodzą po ziemi, tak jakby to były kury. Jak je przegonie to nie zrobią nawet jednego okrążenia nad domem tylko polecą prosto na dach sąsiada, posiedzą i wrócą. A ja oczywiście chcę aby kołowały w powietrzu możliwie jak najwięcej. Czy jeśli dokupię do niech parkę pocztowych to te pocztowe je rozlatają czy może nauczą się od garłaczy kurowatego trybu życia? Nie chcę sie ich pozbywać bo są ładniejsze niż jakiekolwiek pocztowe, nie mniej jednak ważniejsze jest aby latały. Co o tym sądzicie wystarczy parka pocztowych aby całe stadko latało??
zbyshq

Postautor: Kiz0313 » 7 listopada 10, 16:54

Kol. zbyshq, garłacze pomorskie to duże ptaki i one mają w naturze podloty takie z dachu na dach a nie latanie non stop, one są rasowę i na pewno ich nie rozlatasz sam miałem pomorskie to na ziemi też chodziły, spacerowały, ony mają utrudnienia do lotu bo przeszkadza im wolę nadęte czy ogromne papcie, jak byś kupił pocztowe to by pocztowe latały a te by dalej siedziały. Ale tak pomyślać to pomorskie dobrę są do woliery takiej dużej;))
Kiz0313

Postautor: zbyshq » 7 listopada 10, 17:10

Te moje wcale nie są większe od pocztowych, a gardeł rozdętych też jeszcze nie mają, być może dlatego że są jeszcze młode albo nie są czyste rasowe(choć na takie wyglądają). Ale napewno więcej już nie urosną bo już tak mniej więcej z 4-5 miesiący mają. Więc nic im nie przeszkadza w lataniu. W powietrzu są bardzo zwinne, zwrotne, poruszają się z lekkością tylko tyle że z dachu na dach.

Przytocze tu przykład pawików, które uchodzą również za małolotne gołębie. Jednak zaobserwowałem że u pewnego hodowcy latają razem ze stadem (około 15 gołębi w tym 4 pawiki) non stop na dużych wysokościach w promieniu około kilometra. Więc chyba możliwe jest rozlatanie małolotów...
zbyshq

Postautor: Fanatyk » 7 listopada 10, 17:36

ehe one są do ozdoby a nie żeby latały . Jak chcesz patrzeć jak ptaki latają i Cie to cieszy to zakup pocztowe lub gołębie lotne (wysokolotne ) takie jak budapeszty , srebrniaki, zamojskie ,bociany,orliki itp te potrafią w powietrzu śmigać pól dnia a co najmniej ponad 2 godziny
Fanatyk

Postautor: Gregory » 8 listopada 10, 23:31

Popieram wypowiedz Fanatyka,jeśli chcesz kolego osiągnąć jakieś sukcesy lotowe to kup sobie gołębie pocztowe od hodowcy chyba żę chcesz tylko cieszyć oko oblotem to już twoja sprawa lub ganiać szmatą żeby robiły po parę godzin obloty wybór należy do Ciebie ale te gołąbki które posiadasz zdecydowanie nadają się tylko na wystawę ;p
Awatar użytkownika
Gregory

Postautor: lotny96 » 9 listopada 10, 16:18

zbyshq, ojj kolego ;lol; garłacz pomorski nie lata zbyt dużo dlatego ze to ozdobny ptak a nie wszystkie gołębie latają wkoło domu ;d szczegulnie ozdobne . Nie strasz ich bo sie ciebie będom bały bo i tak to straszenie nic nie da , a jak chcesz to kup sobie Budapeszty czy cos one są wysokolotne to tez ozdobne :o a po 1 to FORUM JEST O GOŁĘBIACH POCZTOWYCH .tu szukaj następnych porad http://rasowegolebie.pl/forum/. :o
Awatar użytkownika
lotny96

Postautor: sebacha95 » 13 listopada 10, 12:57

Jeśli twoje gołębie mają 3-4 miesiące to z pewnością jeszcze urosną.

[ Dodano: 13 Listopad 10, 13:02 ]
sory 4-5*
Awatar użytkownika
sebacha95

Postautor: zbyshq » 19 listopada 10, 20:11

Dzieki za rady. Kupiłem parke krymków, które jak wyczytałem należą do gołębi lotnych. Zobaczę co się będzie działo. Narazie siedzą zamknięte w gołębniku i obrywają od garłaczy;/. Jak krymki nie będą chciały latać to wtedy zdecyduje się na wysokolotne.

Sory że piszę na tym forum o gołębiach niepocztowych, ale widziałem że inni też tutaj piszą o innych niż pocztowe. W takim razie to chyba mój ostatni post tutaj.
Pozdro
zbyshq

Wróć do Hodowla gołębi