choroba (nie wiem jaka)

Zdrowie, profilaktyka i leczenie gołębi. Wszystkie rozmowy na temat chorób gołębi. Informacje na temat profilaktyki i szczepień gołębi. Wątki o zatruciach, pasożytach i wszystkim co związane ze zdrowiem gołębi pocztowych, gołębi ozdobnych i innych ras.

choroba (nie wiem jaka)

Postautor: messi1996 » 23 października 09, 17:49

mój gołąb dostał chorobę nie wiem jaką chyba kręciąłka (ale nie jestem pewien). jak chciałem go złapać to odwracał głowę i tylko na 40 cm latał. Czy można to wyleczyć i w jaki sposób. i jaka to może być choroba.
messi1996

Postautor: Marcin » 23 października 09, 18:50

może to kręciek albo salmonella poczytaj o tych chorobach i porównaj objawy
Marcin

Postautor: slawek0208 » 23 października 09, 19:21

podawaj duzo witamin z grupy B oraz magnez do dzioba bądz wody
jest co najmniej kilka chorób wywołujących podobny efekt. Najprościej zrobić test - upuść gołębia z niewielkiej wysokości na podłogę kilka razy. Jeżeli zawsze będzie skręcał w tę samą stronę to paramyxo, jeżeli raz w jedną raz w drugą to inna choroba, która też poraża układ nerwowy. Pamiętaj, że wyleczony gołąb może być NOSICIELEM sam nie mając objawów
Awatar użytkownika
slawek0208

Postautor: Matiz » 24 października 09, 07:31

więc obowiazkowo trzeba go odizolowac żeby nie miał kontaktu z reszcta stada
Matiz

Postautor: adam046 » 24 października 09, 19:18

Jeżeli to kręciek to podawać witaminę B12 i porządną karmę i dbać o niego i po pewnym czasie przejdzie ale ja już takiego osobnika eliminuję po co ma być nosicielem
adam046

Postautor: messi1996 » 25 października 09, 12:36

czy jest to pewne że będzie nosicielem bo minęło kilka dni i gołąb już normalnie ,,żyje". dałem dobrą karmę i witaminy. NA zimę będę wszystkie ptaki szczepił czy muszę go całkiem odizolować.
messi1996

Postautor: robcio69 » 25 października 09, 12:53

raczej będzie nosicielem ja bym go całkiem zlikwidował
Awatar użytkownika
robcio69

Postautor: slawek0208 » 25 października 09, 14:17

u mnie jest jeden gołąbek który miał kręćka dwa lata temu i do tej pory ma widoczne oznaki tego urazu głowę ma cały czas skręconą delikatnie w lewo nie jest on oczywiście dawany na loty ale w tym roku wychowane młode po niej trzy sztuki przeszły wszystkie loty które u mnie nie były łatwe, miałem jeszcze jednego samczyka który też wtedy chorował i myślałem że nic z niego nie będzie ale wyzdrowiał i w tym roku nawet ładnie latał na lotach
Awatar użytkownika
slawek0208

Postautor: azyl » 25 października 09, 16:07

raczej nie będzie nosicielem jak się u jednego pojawiło w stadzie to czy wiesz że inne tego nie przechodziły może też przechodziły tylko u silniejszych ptaków nie było widocznych objawów i jeżeli sam nie padnie to nie musisz go zabijać ja też zabiłem kilka super gołebi i teraz żałuje tego a szczepić możesz tylko te co nie było widać widocznych objawów a tego jak dojdzie do siebie to możesz puścić do stada ale go już nie szczepić(jeżeli to była paramixowiroza) i szczepić można jak jest plusowa temperatura i gołębie zakończyły proces pierzenia.
azyl

Postautor: adam0277 » 24 grudnia 09, 09:07

kolego miałem też duży problem z tą chorobą . co najważniejsze jest to choroba sezonowa , pojawia się podczas osłabienia organizmu gołębia ( okes pierzenia) zalecam wtedy podawać najlepsze jedzenie i witaminy
Awatar użytkownika
adam0277

Wróć do Zdrowie i choroby gołębi