Cena gołębia pocztowego

Wszystko o hodowli gołębi pocztowych i hodowli gołębi innych ras. Tutaj poruszamy wszystkie tematy związane typowo z hodowlą gołębi. Masz problem lub sugestie odnośnie zabiegów hodowlanych pisz w tym dziale.

Cena gołębia pocztowego

Postautor: Paula87 » 11 września 12, 14:17

Witam!
Chciałabym zapytać jak układają się ceny za gołębie pocztowe w Wlkp.?
Okolice Poznania.
Paula87

Re: Cena gołębia pocztowego

Postautor: pawelwodzu » 11 września 12, 18:42

to zależy jaki to gołąb, czy jest Twoja własnoscia i czy posiadasz do niego karte, czy w ogole ma obraczke lub czy zrobil jakies wyniki w lotach. u nas ceny sa od 3zł w gore
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: szalonywiewior » 11 października 12, 18:39

3 zł??? to pewnie jakieś łapane??
szalonywiewior

Postautor: miruna » 16 października 12, 14:10

Witam
Cena zależy od rodowodu i wyników lotowych. Są hodowcy, którzy sprzedają gołębie po 5 zł.
miruna

Postautor: pawelwodzu » 16 października 12, 21:37

golebie po 5zl to zapewne sa łapane. golab z karta to chyba od 10zl w gore. a jezeli golab ma jakies osigniecia lotowe to cena podawana jest w setkach
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: krymek18 » 17 października 12, 11:12

a co to jest rodowod? ani rodowod ani obraczka golebiom madrosci nie dodaja.
krymek18

Postautor: lotny177b » 17 października 12, 18:11

Krymek gołąb pocztowy musi mieć obrączke inaczej go nie zakoszujesz raczej.Rodowód to można powiedzieć podstawa w hodowli,ja nie pisze tu o jakichs kolorowych papirkach gdzie jest reklama.Może to być na zwykłej kartce ,pochodzenie gołebia,zeby wiedziec co po czym i jak kojarzyć w pary
lotny177b

Postautor: lotny177b » 17 października 12, 18:13

A co do ceny to od 5zeta do 5tysiecy moze gołabek kosztować,zależy od wyników i w dużej mierze od rodowodu,znaczy pochodzenie gołąbka
lotny177b

Postautor: szalonywiewior » 17 października 12, 18:17

dokladnie:D
szalonywiewior

Postautor: krymek18 » 17 października 12, 20:27

lotny, wyobraz sobie ze wiem o tym ze bez obraczki nie poleci. ale ino z kabiny. a rodowod? sam sobie rozpisuje dla swoich golebi rodowody. dostalem pare sztuk z ciekawym pochodzeniem i chcialem je pociagnac w pokrewienstwie. . . ale. . . no wlasnie, to wyzsza szkola jazdy. nawet dla mnie. pomimo tego ze wiedze z tej dziedziny posiadam. trudna zmudna i ryzykowna to zabawa

co jeszcze? mlode lecialy mi najlepiej po parze za ktora dalem 60 dyszek. i nawet nie dostalem do nich kart. . . to tak odnosnie cen
krymek18

Postautor: lotny177b » 18 października 12, 11:49

Wiesz chyba dobrze skoro p[iszesz ze masz wiedzę ,żeby kupić dobrze nie trza kupić drogo.Co do gołębi bez kart jako członek pzhgp nie powinieneś takich kupować. Sam wiesz ile jest krzyku ze łapacze,a tu nabywasz bez kart.To jest Twoja sprawa ,lecz moi zdaniem to jest nie w porządku.Ja tam nie ma tez drogich gołębi na gołebniku,zn takich co za nie zapłaciłem ponad 100zł sztuka.A leca nawet dobrze nie tylko jako młode,bo młody najlepszy lotnik,to nic pewnego,nie znaczy ze zły.
Dałeś za parę szescdziesiat dyszek ,to znaczy sześćset zł .Dobrze zrozumiałem?
lotny177b

Postautor: krymek18 » 18 października 12, 13:24

zle. 6 dyszek. i nie mowie ze mlody po nich bedzie zajebisty. sprawdzil sie. ot co. odnosnie kart. . . to nawet je chcialem, ale nie byl w stanie ich gosc znalezc. za duzy rozpier**lnik mial u siebie. poza tym nie bralem ich z mysla o lotowaniu wiec ja problemu nie widze
krymek18

Postautor: szalonywiewior » 18 października 12, 14:36

ja tam nie posiadam do wszystkich gołębi kart na razie nie lotuję jeszcze ale na treningach idą dobrze :D

A co do tego że łapacze to sami nie wiedzą co sprzedają przeważnie byle by dać 5 zł Mój kumpel sie o tym przekonał kupił za 5 oddał właśćcielowi za 500 :D niezły zarobek
szalonywiewior

Postautor: pawelwodzu » 18 października 12, 18:53

hmm, oddal za 500zł?? powiem tak, jezeli ten wlasciciel zglosil by kradziez tego golebia i pojechal by do twojego kumpla z policja to dalszy przeebieg mozesz sobie wyobrazic.
A co do wynagrodzenia za oddawane golebie to od przysłowiowych paru groszy, przez karme i mlode golebie...
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: szalonywiewior » 18 października 12, 19:54

kary by nie było niska szkodliwość czynu albo by wypuścił tego ptaka przy nich :D
szalonywiewior

Następna

Wróć do Hodowla gołębi