Cele legowe ?

Forum ogólne - tutaj piszemy wszystkie tematy, które nie pasują do innych działów forum. Luźne rozmowy o gołębiach i nie tylko. Komentujemy wynik meczu czy wypowiedź prezydenta niekoniecznie związaną z gołębiami to właśnie tutaj.

Cele legowe ?

Postautor: Fanatyk » 30 września 09, 19:05

Witam ! Mam do was takie małe pytanko jak macie zagrodzone Cele lęgowe chodzi mi o to czy macie ramki do cel czy tez listwy poprzybijane :) na Allegro kiedyś widziadłem takie patyki do cel można ramkę samemu zrobić :) a może i wy macie jakieś swoje inne rozwiązania podpowiedzcie mi :) co jest dosyć tanie i wygląda estetycznie tak ze az sie chce do gołębnika wchodzić / ?

Zapraszam do wypowiadanie się w temacie :)
Fanatyk

Postautor: Orlik » 30 września 09, 19:29

Heh mi kiedys materiałów zabrało to w dwoch celach mam taka ramke zrobiona z chłodnicy z tylnej czesci starej lodówki:)pasowała idealnie,wystarczyło tylko przyciąć w paru miejscach i gitara gra :]
Orlik

Postautor: pawelwodzu » 30 września 09, 19:53

ja osobiscie nie mam kratek w celach. poprostu sa cały czas otwarte.

widziałem dzwiczki robione z kratek stalowych takich jak mozna spotkac praktycznie w kazdym sklepie z artukulami dla golebi...
widzialem takze cele pomalowane na zielony kolor i poł celi było zatkane siatka do okrecania drzewek. to dosc tani spoób i nawet estetycznie to wygladało.
lub zrob poprostu listewki i do tego jakies drzwiczki;)
Awatar użytkownika
pawelwodzu

Postautor: Matiz » 1 października 09, 13:32

ja ma otwarte cele tylko przy wejściu jest listwa przybita żeby jajka nie wypadały
Matiz

Postautor: messi1996 » 10 października 09, 11:27

ja mam podobnie jak matiz cele lęgowe i 10cm żeby jajka nie wypadły i moim zdaniem to wystarczy
messi1996

Postautor: adam046 » 24 października 09, 19:03

Ja kupiłem te patyki razem jest 60m i zapłaciłem z przesyłką45zł i kupiłem płytę przesuwaną jeszcze kupie listwy i robię ramki przesuwane, a dziś zacząłem robić cele lęgowe u rocznych tzn jeszcze młodych o wym 35 wys x 50 głęboka i 48 szeroka cm
adam046

Postautor: dba13 » 1 listopada 09, 11:48

Ja ramki do cel robiłem sam. Z listewek kwadrat 2cm. na 2 cm. zrobiłem ramki następnie w pionie powstawiałem druty o grubości 4 mm. następnie pomalowałem całość farbą oleiną, ramka nabrała jednolitebo wyglądu oraz została zabezpieczona.
Listewki łączyłem za pomocą wkrętów i kleju.
dba13

Wróć do Między nami hodowcami